23η αγωνιστική

*Με n/g ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 6 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΣΟΣΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-2 απέναντι στη Ροντέ, για την περασμένη αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ μόλις στο 11ο λεπτό, με την ίδια να έχει κυρίως παθητικό ρόλο σε όλο το υπόλοιπο α’ μέρος και να δέχεται δίκαια το 1-1 σε κρίσιμο χρονικό σημείο (41′). Ήταν σειρά της να κυριαρχήσει στο β’ μέρος, φτάνοντας με χαρακτηριστική ευκολία στην περιοχή των γηπεδούχων. Σε μία από τις πολλές ευκαιρίες κατάφερε να ξαναπάρει το προβάδισμα, με το τελικό 1-2 να διαμορφώνεται στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης.

Έφτασε αισίως τις τρεις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα, όλες συνοδευόμενες από over2.5 γκολ. Βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμη με την 3η Μπορντό και στο -8 από τη σημερινή της αντίπαλο και πρωτοπόρο Χάβρη. Πολύ δυνατή εντός έδρας, μετράει 7 νίκες σε 11 παιχνίδια πρωταθλήματος στο “Stade Auguste Bonal”, έχοντας σκοράρει 21 γκολ στο διάστημα αυτό.

Μοναδική απουσία αυτή του Γιαταμπαρέ, o οποίος φυλακίστηκε για περιστατικό βίας κατά αστυνομικού, το 2017!

ΣΟΣΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over2.5 γκολ στα τελευταία 4 παιχνίδια της.

*N/g στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΧΑΒΡΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία χωρίς γκολ απέναντι στην Παρί, για την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, χωρίς πολλές φάσεις εκατέρωθεν, δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τα επιθετικά της όπλα, με τους φιλοξενούμενους να αμύνονται εξαιρετικά και να μην απειλούν ιδιαίτερα με τη σειρά τους την εστία της Χάβρης. Οι λιγοστές ευκαιρίες σπαταλήθηκαν και από τις δύο ομάδες, με το 0-0 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Διεύρυνε το αήττητο σερί της στους είκοσι αγώνες (13-7-0), ενώ έχει μόλις μία ήττα φέτος, το 1-0 στην έδρα της Βαλενσιέν στις 06/08. Βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας, στο +8 από τις Σοσό και Μπορντό. Είναι η καλύτερη εκτός έδρας ομάδα του πρωταθλήματος (6-4-1), έχοντας δεχτεί μόλις 5 γκολ στους 11 αγώνες που έχει δώσει μακριά από το γήπεδο της.

Εκτός οι Κασιμίρ, Κιτάλα, Γουαχίμπ, Αλιουί και Θιαρέ.