*2η αγωνιστική

*Και οι δύο αγώνες τους πέρυσι είχαν ακριβώς 2 γκολ.

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε 1-4 εκτός έδρας την Ολντερσοτ, ανοίγοντας το σκορ με τον Σμπάρα στο 15’. Και παρόλο που ισοφαρίστηκε προσωρινά από τον Εφιόνγκ στο 27’, επιβεβαίωσε την αγωνιστική της ανωτερότητα, σκοράροντας τρία γκολ ακόμη, με τους Χάουι (31’), Ντάλας (47’), Κόκερ (68’).

Η Σόλιχαλ Μουρς επικράτησε με το εντυπωσιακό 1-4 εκτός έδρας της Ολντερσοτ, παρόλο που η αντίπαλος της ισοφάρισε προσωρινά, επιβεβαιώνοντας από πολύ νωρίς πώς είναι ένα από τα φαβορί για να διεκδικήσει την άνοδο.

Βέβαια με την παρουσία της Ρέξαμ στο πρωτάθλημα, η κατάκτηση του τίτλου και της απευθείας ανόδου είναι σχετικά δύσκολη, όμως το ίδιο συνέβαινε και πέρυσι!

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*Εχει 2/3 under 2,5 στα φιλικά και το μοναδικό επίσημο παιχνίδι της

*Εχει 2/3 αγώνες με 2-3 γκολ στα φιλικά και το μοναδικό επίσημο παιχνίδι της

ΣΑΟΥΘΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σάουθεντ έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Μπόρεχαμ Γουντ, χάρη σε ένα τέρμα του Νιούτον στο 18’, χωρίς να καταφέρει να ισοφαρίσει, παρόλο που πίεσε αρκετά ως το τέλος, ενώ δεν εκμεταλλεύτηκε ούτε το αριθμητικό της πλεονέκτημα, με έναν παίκτη παραπάνω για 17 λεπτά και με δύο παίκτες περισσότερους στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης!

Η Σάουθεντ ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Μπόρεχαμ Γουντ, ξεκινώντας πολύ άσχημα και την φετινή αγωνιστική περίοδο, σε συνέχεια των κακών αποτελεσμάτων που είχε στα φιλικά της.

Και ενώ είχε αρχίσει με 2/2 νίκες την περίοδο προετοιμασίας, αλλά απέναντι σε ομάδες χαμηλότερης κατηγορίας, δεν έχει κερδίσει ξανά, έχοντας και τέσσερις σερί ήττες. Βέβαια αυτή που μετράει είναι στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της σεζόν, παρόλο που ήταν το θεωρητικά φαβορί.

Χτύπησε στον αγώνα της πρεμιέρας ο επιθετικός Χάιντ που δύσκολα θα παίξει απόψε, ενώ παραμένει τιμωρημένος ο αμυντικός Δημητρίου που χρωστάει ποινή από πέρυσι, αλλά λείπουν και οι τραυματίες ήδη Σκοτ – Μόρις (ΑΜ), Κάρντγουελ (ΕΠ), Μέρφι (ΕΠ).