*14η αγωνιστική

*Οι τρεις πιο πρόσφατοι αγώνες τους έχουν λήξει over 3,5.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπρίστολ Ρόβερς έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Κόλτσεστερ, παραμένοντας για τρίτο σερί παιχνίδι πρωταθλήματος χωρίς ήττα, αλλά με δύο συνεχόμενες ισοπαλίες έπειτα από μία νίκη που πέτυχε στο γήπεδό της, εκεί που έχει τρεις ήττες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, απέχοντας ελάχιστα πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +4 για την ακρίβεια, απ’ ότι είναι στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -5 συγκεκριμένα.

Εξακολουθούν να λείπουν λόγω ενοχλήσεων ή επειδή δεν είναι έτοιμοι να παίξουν, ο αμυντικός Χιουζ, οι επιθετικοί Λίον Κλαρκ, Ρόντμαν, ο βασικός Φινλανδός γκολκίπερ Γιακόλα. Ο μέσος Μπράουνείναι αμφίβολος για σήμερα, όπως και ο επιθετικός Σόντερς που τραυματίστηκε πιο πρόσφατα. Και τιμωρημένοι είναι ο αμυντικός Χάρις και ο αμυντικός Τρέβορ Κλαρκ, με τον πρώτο να εκτίει ποινή μίας αγωνιστικής και ο δεύτερος την πρώτη από τις τρεις. Αλλά έγινε καλά και μάλλον επιστρέφει ο μέσος Φίνλεϊ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπρίστολ Ρόβερς έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Κόλτσεστερ, ανοίγοντας το σκορ με τον Πίτμαν στο 58’. Και είχε φάσεις για να «καθαρίσει» το παιχνίδι, αλλά στο 87’ έμεινε με παίκτη λιγότερο και ένα λεπτό αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση από τον Τσίλβερς, ενώ πρόλαβε στις καθυστερήσεις να έχει και δοκάρι!

Μπρίστολ Ρόβερς Στατιστικά

*Εχει 6/7 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Εχει 6/9 N/G εντός έδρας στη σεζόν, 4/6 στο πρωτάθλημα.

*Εχει τέσσερα συνεχόμενα over 2,5 εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΙΟΥΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Νιούπορτ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Καρλάιλ, τρίτη ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, αλλά στο πρωτάθλημα είναι αήττητη εδώ και τέσσερις αγώνες, με τρεις σερί ισοπαλίες. Και μακριά από την έδρα της δεν έχει νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, με δύο ήττες και δύο ισοπαλίες.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με άλλες τρεις ομάδες, αλλά αρκετά πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -3 συγκεκριμένα, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +6 αυτήν.

Ντεμπούτο απόψε στον πάγκο της για τον Τζέιμς Ρόουμπερι, που ήρθε από το τεχνικό τιμ της Κάρντιφ και θα καθίσει για πρώτη φορά ως πρώτος προπονητής σε μία ομάδα! Ο ίδιος έκανε λόγο για ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα γι’ αυτόν, αφού όχι απλά έχει παίξει και έχει ξεκινήσει το ποδόσφαιρο από την Νιούπορτ, ήταν και μασκότ της ομάδας όταν έπαιζαν ο παππούς του και ο μπαμπάς του σε αυτήν!

Παραμένει εκτός ο μακροχρόνια τραυματίας Σίνιορ (ΜΕ) που δεν έχει αγωνιστεί ακόμη φέτος, ενώ πιο πρόσφατα χτύπησε και ο αμυντικός Μπένετ που μάλλον θα λείψει πάλι, όπως και ο αμυντικός Φαρκούχαρσον που επίσης τραυματίστηκε. Και τιμωρημένοι είναι ο αμυντικός Χέινς και ο μέσος Απσον, με τον πρώτο να εκτίει ποινή μίας αγωνιστικής και τον δεύτερο την πρώτη από τις τρεις της δικής του.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Νιούπορτ έφερε 2-2 εντός έδρας με την Καρλάιλ, σε παιχνίδι που βρέθηκε να χάνει από το πρώτο λεπτό, με τέρμα του Ράιλι. Ισοφάρισε και προηγήθηκε μέσα σε τρία λεπτά, με δύο γκολ του Τέλφορντ (27’, 30’), αλλά στο 65’ έμεινε με παίκτη λιγότερο και στο 67ο λεπτό ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Κλαφ.

Νιούπορτ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G μαζί με over 3,5.

*Εχει τέσσερα συνεχόμενα over 2,5 εκτός έδρας, 5/8 συνολικά, 5/7 στο πρωτάθλημα.