*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σάντερλαντ-Ίπσουιτς 1-2.

ΙΠΣΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Γουίμπλετον με σκορ 1-3, στα πλαίσια του FA Cup. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με το αυτογκόλ του Ντέιβισον στο 8’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ριβς με πέναλτι στο 17’. Το 1-2 πέτυχε ο Τουανζέμπε στο 40’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τέιλορ στο 90’.

Καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Ίπσουιτς. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε, ενώ δεν πτοήθηκε στη συνέχεια από το γεγονός ότι ισοφαρίστηκε, παίρνοντας ξανά κεφάλι στο σκορ πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στα τελευταία λεπτά βρήκε χώρους και «σφράγισε» την πρόκριση με ένα ακόμη γκολ.

Την επιστροφή της στις νίκες και στο πρωτάθλημα θέλει να πετύχει σήμερα. Δεν έπεισε με τις τελευταίες αναμετρήσεις της, αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε ματς στο πρωτάθλημα και πλέον η διαφορά της από την πρωτοπόρο Λέστερ εκτοξεύθηκε στο +10. Τρομερά ασταθής στα μετόπισθεν, δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, κάτι το οποίο τη δυσκόλεψε αρκετά στο να αποσπάσει όσα θετικά αποτελέσματα θα ήθελε αυτή την περίοδο.

Ίπσουιτς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Νιουκάστλ, στα πλαίσια του FA Cup. Το 0-1 ο Μπαγιάρντ με αυτογκόλ στο 35’ και το 0-2 ο Ίσακ στο 46’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ίσακ με πέναλτι στο 90’.

Τραγική εμφάνιση και ήττα στο ντέρμπι για τη Σάντερλαντ. Ελάχιστες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν απείλησε σχεδόν καθόλου την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε ασφυκτική πίεση, στην οποία υπέκυψε εύκολα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Την προσοχή της στο πρωτάθλημα στρέφει ύστερα από τον αποκλεισμό της από τη συνέχεια το FA Cup. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, παρ’ όλα αυτά είναι απογοητευμένη από τη βαριά ήττα στο ντέρμπι. Θέλει να βγάλει αντίδραση, είναι μαχητική, σκοράρει με συνέπεια στις περισσότερες αναμετρήσεις της, όμως κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα αυτό να της κοστίζει συχνά.