*11η αγωνιστική

*6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Λίμπερετς στα 14 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (1-4-9).

ΣΛΟΒΑΝ ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Ηχηρή «σφαλιάρα» υπέστη την περασμένη εβδομάδα στην έδρα της Καρβίνα για το πρωτάθλημα, αφού γνώρισε βαριά ήττα με 5-2. Καταστροφικό πρώτο μέρος, δέχτηκε τρία γκολ (11′, 38′, 41′) παρότι είχε ισοφαρίσει προσωρινά (15′), δεν άλλαξαν και πολλά στην επανάληψη παρότι μείωσε στο ξεκίνημα (47′), είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της άλλες δύο φορές (70′, 83′).

Βρίσκεται σε κακή κατάσταση το τελευταίο διάστημα και αυτό φάνηκε περίτρανα από την τραγική εικόνα που παρουσίασε την περασμένη αγωνιστική με αντίπαλο την Καρβίνα. Η ήττα με 5-2 τα λέει όλα για την εικόνα του ματς. Συμπλήρωσε πέντε παιχνίδια χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας. Δανεικοί από την Σπάρτα οι Πρεσμπλ και Χόσκι, δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής. Τραυματίας ο Πλεχάτι.

Σλόβαν Λίμπερετς Στατιστικά

*7/9 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ

Προηγούμενο ματς: Τρόμαξε κόσμο στο παιχνίδι με την Σέριφ εντός έδρας για την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ και το τελικό 6-0 τα λέει όλα. Πέτυχε από τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο και υπήρχε μόνο εκείνη στον αγωνιστικό χώρο.

Δεν αστειεύεται φέτος στην Ευρώπη η Σλάβια, η οποία έχει θέσει ως στόχο την πορεία στο Γιουρόπα Λιγκ και με το 2/2 που μετράει στον όμιλο μέχρι τώρα, ουσιαστικά εξασφάλισε το μίνιμουμ δηλαδή την δεύτερη θέση. Απέναντι στην Σέριφ, έψαξε ξέσπασμα μετά την αναπάντεχη γκέλα απέναντι στην Τέπλιτσε (0-0) για το πρωτάθλημα. Στο -2 από την Σπάρτα, δεν θέλει να χάσει άλλους βαθμούς για να παραμείνει σε απόσταση βολής. Τραυματίες οι Σέβτσικ, Πεκ, Χρομάντα και Σινιάν. Τιμωρημένος και πάλι ο Μπορίλ.