4η αγωνιστική

*No Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΛΙΝΓΚΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Νόρντζελαντ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 36ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε στο 67′ με τον Νίλσεν, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 80′, για το τελικό αποτέλεσμα.

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη η Λίνγκμπι, μετά και τις τρεις πρώτες στροφές του πρωταθλήματος. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Φρέιρ Αλεξάντερσον φιλοξενήθηκε από τη Νόρντζελαντ, από την έδρα της οποίας έφυγε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο μπήκε πιο δυναμικά και κατάφερε να ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1, πριν δεχθεί και δεύτερο τέρμα προς στο φινάλε.

Δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνη στην έδρα της Χόρσενς (1-0), οπότε και είναι στον ένα βαθμό, που απέσπασε στην πρεμιέρα από τη Σίλκεμποργκ (2-2). Στο στάδιο αποθεραπείας του βρίσκεται ο Πέτουρ Κνούντσεν, ο οποίος είναι και ο μοναδικός απόντας.

Λίνγκμπι Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/6 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 από τη Μπενφίκα, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Βρέθηκε πίσω με 3-0 από το ημίχρονο (16′, 33′, 40′), για να δεχθεί και τέταρτο τέρμα στο 61′. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα, με το πέναλτι του Σίστο στο 77′.

Με το ένα πόδι εκτός Τσάμπιονς Λιγκ βρίσκεται πλέον η Μίντιλαντ. Γνώρισε ότι δεν θα είχε καθόλου εύκολο έργο στον τρίτο προκριματικό γύρο κόντρα στη Μπενφίκα, την περασμένη Τρίτη, κάτι το επιβεβαιώθηκε με το τελικό 4-1. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο κόντρα στους Πορτογάλους, οι οποίοι πήραν προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων ενώ είχαν και δοκάρι, με την ίδια να μειώνει απλά προς το φινάλε για το τελικό αποτέλεσμα. Την ερχόμενη Τρίτη (09/08) η μεταξύ τους ρεβάνς.

Στα του πρωταθλήματος τώρα, έχει από μια νίκη, ισοπαλία και ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, συνέτριψε με 1-5 την Οντένσε εκτός έδρας. Καλείται τώρα να δώσει συνέχεια στις εντός συνόρων επιτυχίες η ομάδα του υπηρεσιακού Χένρικ Γιένσεν. Εκτός μάχης βρίσκονται οι τραυματίες Εβάντερ και Τζούνιορ Μπρουμάδο.