3η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΛΙΝΓΚΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Βίμποργκ, για το πρωτάθλημα. Παρότι πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Φινμπόγκασον (24′) και Γκρεγκόρ (25′), στην πορεία δέχθηκε την ισοφάριση (41′, 76′).

Δεν έχει γευτεί ακόμη της χαρά της νίκης η Λίνγκμπι, μετά και τα δυο πρώτα παιχνίδια της. Την προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα του Φρέιρ Αλεξάντερσον φιλοξενήθηκε από τη Βίμποργκ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Μπήκε πιο δυναμικά και κατάφερε να πάρει σαφές προβάδισμα, σκοράροντας δις σε διάστημα ενός λεπτού. Επαναπάφθηκε όμως σε αυτό και είδε την αντίπαλο της να ισοφαρίζει στην πορεία.

Πρώτος βαθμός για φέτος, καθώς είχε προηγηθεί η ήττα της πρεμιέρας από την πρωταθλήτρια Κοπεγχάγη (1-2 εντός). Παρόλα αυτά, δείχνει αρκετά μαχητική μέχρι τώρα, δεδομένης και της δυσκολίας στο πρόγραμμα.

Λίνγκμπι Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 στην παράταση από την Προγκρές Νιεντερκορν, για το Κόνφερενς Λιγκ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (15′, 52′), μειώνοντας εν τέλει στο 112′ με τον Σιλουφιά.

Τα εύκολα δύσκολα πήγε να κάνει μεσοβδόμαδα η Μίντιλαντ, ωστόσο στο φινάλε κατάφερε να αποφύγει το κάζο. Πιο συγκεκριμένα, την Πέμπτη, η ομάδα του Τόμας Τόμασμπεργκ φιλοξενήθηκε από την Προγκρές Νιεντέρκομ, της οποίας επικράτησε με 2-0 στο πρώτο μεταξύ τους. Αυτή τη φορά όμως, έδειξε αρκετή χαλαρότητα και είδε την πιο αδύναμη ποιοτικά αντίπαλο της να επικρατεί με 2-0 και να στέλνει το ζευγάρι στην παράταση. Εκεί όμως, μια αντεπίθεση, ήταν αρκετή να χαρίσει την πρόκριση στους “λύκους”.

Τώρα, στον τρίτο προκριματικό του Κόνφερενς Λιγκ θα βρει απέναντι της την Ομόνοια, με το πρώτο μεταξύ τους να είναι προγραμματισμένο για τις 10 του μηνός στη Λευκωσία. Εντός συνόρων πάντως, έχει κάνει ήδη το 2×2, κόντρα σε Χβίντοβρε (1-0 εντός) και Σίλκεμποργκ (2-0 εντός). Ανέτοιμος ο νεοαποκτηθής Ρέμερ.