20η αγωνιστική

*Αήττητη η Σίλκεμποργκ στα πέντε τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Νόρντζελαντ, μετρώντας τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία.

*Goal/Goal τα 8/11 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Σίλκεμποργκ – Νόρντζελαντ 2-0

* Δείτε ποιες είναι οι νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στην Ελλάδα!

ΝΟΡΝΤΖΕΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Κοπεγχάγη, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο μισάωρο, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 59ο λεπτό.

Τέλος έλαβε το αήττητο των τριών αγώνων πρωταθλήματος για τη Νόρντζελαντ, στο οποίο και είχε μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιοχάνες Θόρουπ φιλοξενήθηκε από την Κοπεγχάγη, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Μετά από ένα κακό για την ίδια πρώτο ημίχρονο βρέθηκε να “κυνηγάει” στο μισάωρο, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στην επιστροφή από τα αποδυτήρια. Προσπάθησε να αντιδράσει στη συνέχεια, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Μοιράζεται έτσι την τέταρτη θέση της κατάταξης με την Άαρχους, έχοντας μείνει παράλληλα στο -12 από την κορυφή. Χρειάζεται ένα βαθμό στα τρία τελευταία ματς που απέμειναν για να εξασφαλίσει τη συμμετοχή της στα πλέι οφ. Ηττήθηκε μια φορά στα εννέα φετινά εντός της (5-3-1).

Νόρντζελαντ Στατιστικά

*2-3 Goals τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΙΛΚΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Βέιλε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 43ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 80′. Τρία λεπτά μετά είδε την αντίπαλο να χάνει και πέναλτι.

Σε καθοδική πορεία βρίσκεται εδώ και αρκετό καιρό η Σίλκεμποργκ. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κεντ Νίλσεν φιλοξενήθηκε από τη Βέιλε, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 2-0. Παρότι είχε την κατοχή της μπάλας, όσες φορές προσπάθησε να γίνει απειλητική, δεν το έκανε με μεγάλη επιτυχία και το “πλήρωσε” από μια φορά στο φινάλε του κάθε ημιχρόνου. Απέκρουσε πέναλτι των γηπεδούχων ο πορτιέρο Λάρσεν.

Συμπλήρωσε έτσι επτά αγωνιστικές χωρίς τρίποντο (0-2-5), ενώ αυτή ήταν και η τέταρτη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Μίντιλαντ (1-4 εντός), Λίνγκμπι (2-0 εκτός) και Κοπεγχάγη (0-3 εντός). Για την ώρα είναι στην τελευταία θέση των πλέι οφ, στο +4 από τους διώκτες της. Έμεινε με άδεια χέρια στις 4/5 πιο πρόσφατες εξόδους της (1-0-4).