19η αγωνιστική

*Με n/g ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 6 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με 2-3 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 7 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΧΙΡΟΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας νίκη με 1-5 επί της Πουερτολάνιο (ομάδα 4ης κατηγορίας), για το κύπελλο, μεσοβδόμαδα. Οι γηπεδούχοι ήταν ανταγωνιστικοί μόνο για ένα ημίχρονο, με το σκορ να δείχνει 1-2 στο 34′. Η Χιρόνα μπήκε αποφασισμένη να καθαρίσει την υπόθεση πρόκριση στο β’ μέρος, κάνοντας το 1-4 στο 61′, με το υπόλοιπο παιχνίδι να αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα. Το τελικό 1-5 διαμορφώθηκε στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης.

Για το πρωτάθλημα, εκτός έδρας ήττα με 4-2 από την Εϊμπάρ, την προηγούμενη αγωνιστική. Η γηπεδούχος ήταν καλύτερη της Χιρόνα και κατάφερε να προηγηθεί με 2-1 στο ημίχρονο. Έκανε το 3-1 στο 52′, με το έργο της να γίνεται ευκολότερο όταν η φιλοξενούμενη έμεινε με 10 παίκτες στο 73′. Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε στο 78′ και το 84′. Βρίσκεται στην 12η θέση της βαθμολογίας, στο -12 από τα πλέι οφ. Εντός έδρας μετράει 2 συνεχόμενες νίκες.

Τραυματίες οι Μπόρχα Γκαρσία (9 συμμ.), Σαρμιέντο (9 συμμ.)και Ραμόν Τεράτς (10 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-5 επί της Πουερτολάνιο, για το κύπελλο.

Χιρόνα Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην Stoiximan)

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΛΕΓΚΑΝΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας νίκη με 1-2 επί της Ντεπορτίβο Χερέθ (ομάδα 4ης κατηγορίας), για το κύπελλο, μεσοβδόμαδα. Ήταν πολύ καλύτερη στο 1ο ημίχρονο και προηγήθηκε δίκαια στο 45+1′, με τον Γκαρσία. Οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση στο β’ μέρος και ισοφάρισαν σε 1-1 στο 53′. Η Λεγκανές πείσμωσε, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες για το νικητήριο γκολ και το βρήκε στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Ντουκουρέ να της δίνει την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Για το πρωτάθλημα, εντός έδρας νίκη με 4-1 επί της Λας Πάλμας, την προηγούμενη αγωνιστική. Κυριάρχησε στο 1ο ημίχρονο και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων (2-0 στο 44′), με το υπόλοιπο παιχνίδι να αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα. Έκανε το 3-0 στο 68′, με το τελικό 4-1 να διαμορφώνεται μετά το 85ο λεπτό της αναμέτρησης. Βρίσκεται στη 17η θέση της βαθμολογίας, στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Εκτός έδρας μετράει 2 συνεχόμενες νίκες.

Μοναδική απουσία ο τραυματίας Φέδε Βίκο (16 συμμ./2 γκολ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-2 επί της Ντεπορτίβο Χερέθ.