*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Ούτσικτενς – Σκέβντε 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΣΚΕΒΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Γιόνσεπινγκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο τέταρτο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τους Τόκιχ (32′) και Μπιέρκεμπο (58′), εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο 80′.

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Σκέβντε, μετά και τη νίκη 3-1 επί της Γκέφλε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τομπίας Λίντεροθ φιλοξενήθηκε από τη Γιόνσεπινγκ, με την οποία έμεινε στο 2-2. Αν και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να κάνει την ανατροπή στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Δεν ήταν όμως ικανή να κρατήσει μέχρι τέλους, δεχόμενη την ισοφάριση προς το φινάλε. Παραμένει στην τελευταία θέση, μαζί με την Έργκριτε, στο -5 ωστόσο από τη ζώνη παραμονής και καλείται να εξαντλήσει τα περιθώρια που έχει για παραμονή. Επικράτησε στα 4/5 πιο πρόσφατα εντός της (4-0-1).

Σκέβντε Στατιστικά

*Over 2.5 τα εννέα τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΟΥΤΣΙΚΤΕΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Σούντσβαλ, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Μπραντ (21′) και Πρέκοβιτς (αυτ. 43′), για να δεχθεί απλά τη μείωση στο 71ο λεπτό.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Ούτσικτενς, μετά από επτά παιχνίδια στα οποία και είχε τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπόσκο Όροβιτς υποδέχθηκε τη Σούντσβαλ, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Εκμεταλλεύτηκε την ευστοχία της και πήρε σαφές προβάδισμα μέχρι την ανάπαυλα. Έδωσε χώρους στην αντίπαλο της στην πορεία, δέχθηκε πίεση και εν τέλει τη μείωση για το τελικό αποτέλεσμα. Διατηρείται έτσι στην τρίτη θέση, στο -3 από την πρώτη δυάδα, που οδηγεί σε απευθείας άνοδο. Απέσπασε ένα βαθμό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της.