*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών (το 30% της χωρητικότητας του γηπέδου).

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Ατλέτικο Μινέιρο – Σαπεκοένσε 1-1

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Σαπεκοένσε, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πιντάδο υποδέχθηκε τη Σάο Πάολο, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Μπορεί να δημιούργησε πολύ λιγότερες τελικές προσπάθειες και να βρέθηκε δίκαια πίσω στο σκορ, ωστόσο σε μια από τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν κατάφερε να αποφύγει τα χειρότερα.

Διατηρείται σταθερά στην τελευταία θέση της κατάταξης, με μόλις έντεκα βαθμούς, απέχοντας αρκετά από τη ζώνη της παραμονής. Δεν κατάφερε να πανηγυρίσει κάποια νίκη σε συνολικά έντεκα εντός έδρας παιχνίδια, μετρώντας χαρακτηριστικά τρεις ισοπαλίες και οκτώ ήττες. Σημαντική η απώλεια του τραυματία Περότι, μακροχρόνιες οι υπόλοιπες απουσίες της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Σάο Πάολο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 36ο λεπτό, για να ισοφαρίσει με τον Μάικε στο 76′.

Σαπεκοένσε Στατιστικά

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από ένα αήττητο σερί 15 αγώνων προέρχεται στο πρωτάθλημα η Ατλέτικο Μινέιρο, στο οποίο και μετράει δώδεκα νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κούκα υποδέχθηκε την Ιντερνασιονάλ, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Ισορροπημένο παιχνίδι σε γενικές γραμμές, ωστόσο αποδείχθηκε καλύτερη στις λεπτομέρειες.

Έφτασε έτσι τους 49 βαθμούς και είναι μόνη πρώτη, έχοντας αποκτήσει παράλληλα σημαντική διαφορά από τους διώκτες της. Παρέμεινε αήττητη στα οκτώ πιο πρόσφατα εκτός της, με πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες. Διεθνείς οι Γκιγιέρμε Αράνα, Αλόνσο και Άλαν Φράνκο, δεν υπολογίζονται για απόψε, ενώ εκτός αποστολή έμεινε και ο Τζέφερσον Σαβαρίνο που δεν είναι στο 100% της αγωνιστικής του κατάστασης.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Ιντερνασιονάλ, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Κένο στο 79ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

Ατλέτικο Μινέιρο Στατιστικά

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.