9η αγωνιστική

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους, σε επίπεδο Jupiler League.

Δείτε τα Προγνωστικά Βελγίου

ΜΟΛΕΝΜΠΕΕΚ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη εντός έδρας ήττα με σκορ 2-3 από την Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ, για το πρωτάθλημα. Στο 12’ ο Νίλσον και στο 32’ ο Αμουρά σκόραραν για το 0-2, όμως στο 42’ ο Γκέιγ και στο 45’ ο Ντουόμο ισοφάρισαν σε 2-2 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 90+5’ ο Λαπουσέν σκόραρε και έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Η Μόλενμπεεκ έχει παρουσιάσει σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της από την αρχή της σεζόν, κάτι που είναι φυσιολογικό, αφού πρόκειται για νεοφώτιστη ομάδα. Έδειξε εκ νέου το μαχητικό της πρόσωπο εναντίον της Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ (2-3) στο ντέρμπι των Βρυξελλών, όμως έχασε με γκολ στις καθυστερήσεις.

Δεύτερη ήττα στα τελευταία πέντε παιχνίδια, τρίτη συνολικά στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Έχασε έπειτα από τρία παιχνίδια και μια σπουδαία ισοπαλία στην Αμβέρσα, εναντίον της Άντβερπ (0-0) με πρωταγωνιστή τον κίπερ Ντεφουρνί στα πέναλτι του Γιάνσεν στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, παραμένει εκτός δράσης με τραυματισμό ο Κιλιάν Αζάρ.

Μόλενμπεεκ Στατιστικά

*5/8 παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*5/8 παιχνίδια τελευταία με over 2.5

*Δέχεται γκολ σε 7/10 τελευταία εντός

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΑΝΔΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα εκτός έδρας, με αντίπαλο την Άντβερπ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 45+1’ ακυρώθηκε τέρμα του Καντούς για τους φιλοξενούμενους. Η Άντβερπ είχε την κατοχή μπάλας συνολικά και περισσότερες φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Γάνδη εξακολουθεί να είναι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στο πρωτάθλημα, παρότι δεν έχει “χτίσει” κάποιο νικηφόρο σερί. Έρχεται από την ισοπαλία με την Άντβερπ (0-0) εκτός έδρας, η οποία ήταν η τρίτη σε πέντε ματς στις διοργανώσεις που συμμετέχει, τελευταία.

Παραμένει η μοναδική ομάδα της κατηγορίας, που δεν έχει υποστεί ακόμα ήττα. Πρακτικά, σε 15 επίσημες αναμετρήσεις, μαζί με Κόνφερενς Λιγκ και προκριματικά, έχει χάσει μόλις μία φορά, το ανώδυνο 2-1 στην Πολωνία από την Πογκόν, ενώ είχε επικρατήσει με 5-0 στο πρώτο μεταξύ τους.

“Δεν είμαστε καθόλου σταθεροί σε απόδοση, αρκετοί είναι εκείνοι που πρέπει να βελτιώσουν την ποιότητά τους”, δήλωσε ο Χέιν Βανχάζεμπρουκ. Στο αγωνιστικό σκέλος, εξέτισε ο φορ Όρμπαν, ενώ είναι εκτός οι Χονγκ, Νούριο Φορτούνα και Ντεπουάτρ. Με ενοχλήσεις ο Κάιπερς, δίνεται αμφίβολος.