*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χαλ-Πρέστον 1-0.

ΠΡΕΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κόβεντρι, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ριις στο 1’ και το 0-2 ο Κιν στο 20’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Τόμας με αυτογκόλ στο 38’.

Άκρως αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για την Πρέστον. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα μειώθηκε, με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει απαράλλακτο ως το τελευταίο σφύριγμα.

Σε δαιμονιώδη κατάσταση βρίσκεται αυτή την περίοδο, παραμένει αήττητη εδώ και έξι αγωνιστικές, ανεξαρτήτως έδρας, έχοντας σκοράρει σε όλες. Έχει βρει ρυθμό, είναι ανεβασμένη ψυχολογικά και εκμεταλλεύεται πλήρως όποια αστάθεια ή λάθος προκύψει από τις αντίπαλες ομάδες, φτάνοντας στο γκολ. Μόλις στο -3 από τη σημερινή της αντίπαλο και παράλληλα από την εξάδα, έχει την ευκαιρία να βρεθεί σε αυτή παίρνοντας το τρίποντο σήμερα και ίσως είναι μια από τις μεγαλύτερες που θα βρει όσο πλησιάζει το τέλος της σεζόν. Αμυντικά μπορεί να μην είναι άτρωτη, όμως αυτό δεν την έχει επηρεάσει καθόλου το τελευταίο διάστημα.

Πρέστον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουέστ Μπρομ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Καρβάλιο στο 35’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Φέρλονγκ στο 43’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Χαλ. Προηγήθηκε στο σκορ λίγο μετά το ημίωρο, όμως στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πίεσαν έντονα και κατάφεραν να ισοφαρίσουν λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη καμία από τις δύο δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα, με το ματς να λήγει εν τέλη στην ισοπαλία.

Καθόλου εύκολο το έργο της σήμερα, καθώς αντιμετωπίζει μια από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες του πρωταθλήματος. Είναι μεν σε καλή κατάσταση, δεν ηττήθηκε σε καμία από τις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές, σκοράροντας μάλιστα σε όλες, παρ’ όλα αυτά σε καμία δεν κατάφερε να κρατήσει το μηδέν παθητικό, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή σήμερα στα αμυντικά της καθήκοντα. Παραμένει εντός εξάδας, όμως σε περίπτωση που δεν φύγει με θετικό αποτέλεσμα, είναι πιθανό να βρεθεί εκτός αυτής, καθώς παραμονεύουν αρκετές ομάδες, οι οποίες περιμένουν κάποιο στραβοπάτημά της.