*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Πατσούκα-Πούμας 1-1.

ΠΟΥΜΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ατλέτικο Σαν Λουίς με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπονατίνι στο 9’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Λαμόνγκε στο 64’. Το 2-1 πέτυχε ο Ρίβας στο 71’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκαλνταμές στο 83’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά την ήττα της η Πούμας. Μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, ενώ στην επανάληψη άφησε κενά, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να διπλασιάσουν τα τέρματά τους. Στη συνέχεια κατάφερε να μειώσει, αλλά στα τελευταία λεπτά ανέβασε τις γραμμές της ψάχνοντας την ισοφάριση, με αποτέλεσμα να δεχθεί ακόμη ένα γκολ.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της Πατσούκα. Έχει αφήσει θετικές εντυπώσεις σε ότι αφορά την επιθετική της γραμμή σε αυτές τις πρώτες δύο αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Δεν ισχύει όμως το ίδιο και για την άμυνά της, καθώς στο ματς κόντρα στην Ατλέτικο Σαν Λουίς φάνηκε αρκετά ασταθής από την αρχή ως το τέλος.

Πούμας Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ρίβερ Πλέιτ με σκορ 1-0, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Μπόρχα στο 51’.

Καλή εμφάνιση, αλλά με ήττα για την Πατσούκα. Ανοιχτό ματς με αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν, όμως δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Η άμυνά της δέχθηκε πίεση και εν τέλη υπέκυψε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Το 2/2 θέλει να πετύχει στο πρωτάθλημα, αν και το έργο της δεν αναμένεται εύκολο. Άφησε θετικές εντυπώσεις σε αυτές τις πρώτες αναμετρήσεις, δείχνοντας συνέπεια επιθετικά, αλλά και αμυντικά. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αστάθειες που βγάζει η αντίπαλός της, αλλά θα χρειαστεί προσοχή στα μετόπισθεν, αφού δεν αναμένεται να αφήσουν οι γηπεδούχοι ανεκμετάλλευτα τυχόν αστάθειες και λάθη.