ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ

Θετικό το κλίμα στο στρατόπεδο της Πόντε Πρέτα μετά τις νίκες επί των Αμέρικα Μινέιρο (1-2) και Σαπεκοένσε (2-1) στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές. Συγκομιδή 10 βαθμών μετρούν οι γηπεδούχοι μέχρι στιγμής, όμως ταυτόχρονα έχουν ηττηθεί στα 3/5 τελευταία παιχνίδια τους (2-0-3). Στο ματς του περασμένου σαββατοκύριακου ο Φελίπε Ασεβέδο άνοιξε το σκορ στο 45′, η Σαπεκοένσε ισοφάρισε στο 79′ και ο Γουίλιαμ Πότκερ χάρισε το τρίποντο στις καθυστερήσεις. Επιστρέφει από τιμωρία ο μεσοεπιθετικός Κλέισον, κανονικά διαθέσιμος ο επιθετικός Ροζέρ (είχε χτυπήσει στο κεφάλι στο ματς με τη Σαπεκοένσε).

Προηγούμενο ματς: Πήρε την εντός έδρας νίκη επί της Σαπεκοένσε με 2-1.

Στατιστικό: G/G και Over 2,5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Το Πόντε Πρέτα – Ατλέτικο Παραναένσε παίζει στον Stoiximan

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Ισόβαθμη στον πίνακα με τη σημερινή της αντίπαλο η Ατλέτικο Παραναένσε, η οποία βρίσκεται σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση. Χαρακτηριστικό είναι ότι οι εννιά από τους 10 βαθμούς της έχουν συλλεχθεί στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές (3-0-1 το σερί), ενώ προέρχεται από το μεγάλο διπλό επί της Σάο Πάολο. Μάλιστα, στο συγκεκριμένο ματς βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 41ο λεπτό, με τους Οτάβιο (66′) και Ερνάνι (88′) να συμβάλλουν στην ολική ανατροπή.

Προηγούμενο ματς: Έφυγε με ένα μεγάλο διπλό (1-2) από την έδρα της Σάο Πάολο.

Στατιστικό για στοίχημα: Νικηφόρα τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.