*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νορθάμπτον-Πιτέρμπορο 1-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Έξετερ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κλαρκ στο 4’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κάρολ στο 36’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ποκού στο 68’.

Τρίτη σερί νίκη για την Πιτέρμπορο με μια ακόμα καλή εμφάνιση. Είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και καταφερε να πάρει προβάδισμα από νωρίς. Στη συνέχεια δεν πτοήθηκε από το γεγονός ότι ισοφαρίστηκε πριν το ημίχρονο, σκοράροντας και πάλι στην επανάληψη, διατηρώντας το υπέρ της σκορ ως το τελευταίο σφύριγμα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, ξεπερνώντας το εμπόδιο της νεοφώτιστης, αλλά μαχητικής Νορθάμπτον. Δείχνει να έχει βρει και πάλι ρυθμό, συνεχίζει να σκοράρει σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως παραμένει αρκετά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται εξίσου εύκολα γκολ. Παραμένει εντός εξάδας, στο -7 από τη 2η Ντέρμπι, έχοντας δύο αγωνιστικές λιγότερες.

Πιτέρμπορο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τσάρλτον με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Άντερσον στο 4’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Απίρε στο 80’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Νορθάμπτον. Μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στα τελευταία λεπτά εκμεταλλεύτηκε μία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Να διευρύνει ακόμα περισσότερο το αήττητο σερί της θέλει, αν και το έργο της στο σημερινό παιχνίδι αναμένεται δύσκολο. Θα δεχθεί πίεση από τους γηπεδούχους, παραμένει ασταθής στα μετόπισθεν και δέχεται γκολ, όμως το θετικό είναι πως βρίσκει δίχτυα με άνεση το τελευταίο διάστημα, δυσκολεύοντας κάθε αντίπαλο. Μαχητική στις εξόδους της, μετράει δύο νίκες και μία ισοπαλία στις πέντε πρόσφατες, με 11 γκολ υπέρ και 12 κατά.