19η αγωνιστική

*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα και με περιορισμένο αριθμό θεατών (το 50% της χωρητικότητας του γηπέδου).

*Αήττητη η Πάφος σε τρία συνολικά παιχνίδια με αντίπαλο την ΠΑΕΕΚ, έχοντας δυο νίκες και μια ισοπαλία.

*Στον πρώτο γύρο: Πάφος – ΠΑΕΕΚ 2-0

ΠΑΕΕΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν έχει πανηγυρίσει τη νίκη σε κάποιο από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα η ΠΑΕΕΚ, στα οποία και μετράει δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάκη Στεργίδη φιλοξενήθηκε από την Ομόνοια, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-1. Είχε καλή παρουσία σε γενικές γραμμές και έδωσε ότι καλύτερο είχε για να αποσπάσει κάτι το θετικό, όμως για ακόμη μια φορά έμεινε με άδεια χέρια.

Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην 11η και προτελευταία θέση, με 13 βαθμούς, δώδεκα μακριά από την εξάδα και τα πλέι οφ. Πανηγύρισε μια νίκη στα οκτώ φετινά εντός της, μετρώντας ακόμη τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την ερχόμενη Τετάρτη (02/02), θα υποδεχθεί την ΑΕΚ Λάρνακας, στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι για το κύπελλο (1-1 το πρώτο ματς).

Αναμένονται αλλαγές στο αρχικό σχήμα, ωστόσο η αρχική ενδεκάδα θα είναι πάνω κάτω η ίδια σε σχέση με το ματς κόντρα στην Ομόνοια.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Ομόνοια, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 55′ και παρότι ισοφάρισε δυο λεπτά αργότερα με τον Νάντο, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 79ο λεπτό.

ΠΑΕΕΚ Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια της. (δες το στην Interwetten)

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΠΑΦΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από επτά αναμετρήσεις και με απολογισμό τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες, η Πάφος υπέστη και πάλι την ήττα στο πρωτάθλημα. Για την ακρίβεια, την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάρκο Μίλανιτς υποδέχθηκε τον Απόλλωνα Λεμεσού, από τον οποίο και ηττήθηκε με 0-1. Κατώτερη των προσδοκιών, δεν έδειξε κάτι αξιόλογο επιθετικά και δικαίως, καθώς η αποβολή του Κοβάσεβιτς την περιόρισε περισσότερο σε παθητικό ρόλο, παρότι δεν κατάφερε να αποσπάσει κάτι το θετικό.

Βρίσκεται έτσι στην έκτη θέση της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει 25 βαθμούς, ούσα στο -1 από την πέμπτη Ανόρθωση, έχοντας και παιχνίδι περισσότερο. Έμεινε αήττητη στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της, μετρώντας κατά σειρά δυο ισοπαλίες και νίκες. Την ερχόμενη Πέμπτη (03/02), θα αντιμετωπίσει την Ανόρθωση, στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι για το κύπελλο, έχοντας ηττηθεί με 1-3 στην έδρα της.

Ο Μίλανιτς θα έχει και πάλι αρκετές και σημαντικές απουσίες, καθώς εκτός για διάφορους λόγους είναι οι Ρούντκο, Αουρέλιο, Αϊλτον, Σεμέδο, Παλάσιος και Κοβάσεβιτς. Σε ότι αφορά τα μεταγραφικά, απέκτησε τον 32χρονο Κροάτη δεξί μπακ, Ιβάν Τόμετσακ, από την Ριέκα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τον Απόλλωνα Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από το 36′, όταν και αποβλήθηκε ο Κοβάσεβιτς, δέχθηκε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 85ο λεπτό.