*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 2/3 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 2/3 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Ουνιόν Λα Καλέρα-Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα 0-1.

✅ Δείτε εδώ όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος ✅

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΚΑΤΟΛΙΚΑ (ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Έμελεκ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Αγιόβι με πέναλτι στο 7’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκρίγιο στο 51’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λεόν με πέναλτι στο 56’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Έμελεκ. Μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε στην επανάληψη να βρει το γκολ της ισοφάρισης. Λίγα λεπτά αργότερα υπέκυψε για ακόμα μία φορά, με αυτή να είναι καθοριστική, αφού το σκορ έμεινε στη συνέχεια απαράλλακτο ως το τέλος.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες του πρωταθλήματος, δίνοντας παράλληλα συνέχεια στο αήττητο σερί που «τρέχει» στο Κόπα Σουνταμερικάνα. Βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου, με δύο νίκες σε τρεις αγωνιστικές, καθώς και στο +3 από τη σημερινή της αντίπαλο. Μπορεί με νίκη σήμερα να εξασφαλίσει ως ένα μεγάλο βαθμό την παρουσία της στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, αυξάνοντας παράλληλα και τις πιθανότητές της ώστε να διατηρήσει την 1η θέση ως το τέλος της φάσης των ομίλων. Μαχητική σε όλες τις αναμετρήσεις της, σκοράρει με συνέπεια στις περισσότερες, όμως σπάνια δεν δέχεται γκολ, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει κοστίσει σε μερικές.

Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΟΥΝΙΟΝ ΛΑ ΚΑΛΕΡΑ (ΧΙΛΗ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Νουμπλένσε με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Σάντσεζ στο 55’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκιγκλιότι στο 66’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Πέρεζ στο 73’.

Επιστροφή στις νίκες για την Ουνιόν Λα Καλέρα, χωρίς όμως να πείσει με την εικόνα της. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, όμως στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε, καθώς και τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το σε διάστημα εφτά λεπτών.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται ύστερα από τη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και θέλει ιδανικά να «χτίσει» πάνω σε αυτή. Δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση παρ’ όλα αυτά, βρήκε όμως την επαφή της με τα αντίπαλα δίχτυα στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της. Μεγάλο πρόβλημα η άμυνά της, αφού δείχνει να μην μπορεί να βρει λύσεις στις πολλές αστάθειες που μονίμως βγάζει. Σημαντικό το να φύγει με θετικό αποτέλεσμα σήμερα, αφού θα μείνει ζωντανή στη μάχη της πρόκρισης.