Ντέγκερφορς – Ουμέα στην Bwin
Bwin

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σημαντική νίκη πανηγύρισε την προηγούμενη αγωνιστική η Ντέγκερφορς, περνώντας νικηφόρα με 2-1 από την έδρα της Ντάλκουρντ. Σκόραρε ένα γκολ στο κλείσιμο του πρώτου μέρους κι ένα στις αρχές του δευτέρου μέρους, η μείωση του σκορ δεν ήταν αρκετή για να της στερήσει τη νίκη.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Ντέγκερφορς μετά την ισοπαλία με τη Βαστέρας (2-2 εκτός) και την ήττα από τη Νόρμπι (0-1), φιγουράρει στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας και θα επιχειρήσει να δώσει συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα, προκειμένου να αναρριχηθεί περισσότερο στη βαθμολογία. Παραμένουν τραυματίες οι Βίκτορσον (Αμυντικός, 2, 0) και Πορτέν (Μέσος, 1, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στη Ντάλκουρντ. Προηγήθηκε με τον Έντβαρντσεν στο 40’, έκανε το 0-2 με τον Γκράβιους στο 48’, δέχθηκε τη μείωση στο 57’,

ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ Στατιστικά

*Over 2.5 τα 7/8 πρόσφατα παιχνίδια της (δες το στην Bwin).

*G/G τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.

ΟΥΜΕΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν βρήκε τον τρόπο να πάρει την πρώτη νίκη στην έδρα της η Ουμέα, η οποία παραχώρησε εντός έδρας 0-0 με την Έστερ. Ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, δεν βρήκε τον τρόπο να παραβιάσει την αντίπαλη εστία. Στο δεύτερο μέρος, ήταν κατώτερη από την αντίπαλο, κινδύνεψε περισσότερο και συμβιβάστηκε στο φινάλε με τον βαθμό.

Συμπλήρωσε τριάδα αγώνων αήττητη η Ουμέα, είχαν προηγηθεί η εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ακρόπολις και η εκτός έδρας νίκη 3-1 κόντρα στην Εσκιλστούνα, στην πρεμιέρα ηττήθηκε 3-1 από τη Σούντσβαλ εκτός έδρας. Έχει βελτιώσει την εικόνα της, παρουσιάζεται φουλ ανταγωνιστική και δείχνει αποφασισμένη να κρατηθεί στην κατηγορία και την επόμενη αγωνιστική περίοδο. Αμφίβολος παραμένει ο Τσενούφι (Μέσος).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Έστερ.