*2ος γύρος του FA Cup. Οι αγώνες είναι νοκ-άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει αγώνας ρεβάνς στην έδρα των φιλοξενούμενων ομάδων.

ΝΙΟΥΠΟΡΤ ΚΑΟΥΝΤΙ (L2)

Το εμπόδιο της Γουόλσολ έπρεπε να περάσει στον προηγούμενο γύρο η Νιόυπορτ Κάουντι. Η ομάδα του Μάικλ Φλιν μπήκε πολύ δυνατά και προηγήθηκε στο σκορ με το τέρμα του Νομπλ στο 18ο λεπτό. Στο ξεκίνημα της επανάληψης, ο ΜακΚλούσκι έκανε δυο τα τέρματα για την ομάδα του, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν για το τελικό 2-1 στο 77′. Δίκαιο αποτέλεσμα, με τη Νιούπορτ να είναι ανώτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Προέρχεται από την πρώτη της νίκη, μετά από τέσσερα παιχνίδια και απολογισμό δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Συγκεκριμένα, φιλοξενήθηκε από την Σουίντον, της οποίας και επικράτησε με 0-1, για το πρωτάθλημα. Μια νίκη που την φέρνει στην 9η θέση, με 30 βαθμούς όσους έχει και η Λίνκολν. Πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της σε όλες τις διοργανώσεις, ούσα χωρίς νίκη στα τρία πιο πρόσφατα (0-1-2), ενώ έχει σκοράρει σε όλα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Σουίντον για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (δες το στην Betshop)

Δείτε τα προγνωστικά Αγγλίας (Κλικ Εδώ)

Το Νιόυπορτ Κάουντι – Κέμπριτζ παίζει στην Betshop

ΚΕΜΠΡΙΤΖ (L2)

Από την πλευρά της, η Κέμπριτζ δυσκολεύτηκε αρκετά για να πάρει την πρόκριση, κόντρα στην Σάτον Γιουνάιτεντ, η οποία αγωνίζεται μια κατηγορία χαμηλότερα. Η ομάδα του Σον Ντέρι μπορεί να αγωνιζόταν μπροστά στο κοινό της, ωστόσο για να πάρει τη νίκη, χρειάστηκε ένα τέρμα του Ιμπερέ, στο 45′. Παράλληλα, έπαιζε με αριθμητικό μειονέκτημα από το 40ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Μάρις.

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Κέμπριτζ προέρχεται από την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερα παιχνίδια και απολογισμό δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Συγκεκριμένα, φιλοξένησε την Στίβενεϊτζ για το πρωτάθλημα, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 1-0, με τον Ικπεάζου να σκοράρει στο 88ο λεπτό. Έφτασε έτσι τους 29 βαθμούς και είναι στην 11η θέση, μαζί με τις Κόλτσεστερ και Γκρίμσμπι. Δυο νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, ούσα και χωρίς διπλό στις έξι τελευταίες εξόδους της (0-3-3), ενώ δεν έχει σκοράρει στις πέντε πιο πρόσφατες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Στίβενεϊτζ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα εφτά τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.