*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κόβεντρι-Γουέστ Μπρομ 0-2.

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Χαλ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Καρβάλιο στο 35’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Φέρλονγκ στο 43’.

Καλή εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Γουέστ Μπρομ. Μπήκε νωθρά και έμεινε σχετικά νωρίς πίσω στο σκορ, όμως αύξησε την πίεσή της στη συνέχεια και κατάφερε να ισοφαρίσει πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη υπήρξαν λίγες ευκαιρίες, με το σκορ να μένει τελικά απαράλλακτο.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της Κόβεντρι. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, μετράει δύο νίκες στα τελευταία πέντε ματς (2-2-1), έχοντας αποτύχει μόλις στο ένα από αυτά να βρει δίχτυα. Σημαντική αναμέτρηση για τη μάχη που δίνει ώστε να παραμείνει εντός εξάδας, καθώς αν αποσπάσει το επιθυμητό αποτέλεσμα, τότε μπορεί να αυξήσει την απόστασή της από τις ομάδες που βρίσκονται εκτός αυτής, θέτοντας γερές βάσεις για τα πλέι-οφ. Δυνατή όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, σπάνια δεν βρίσκει δίχτυα, ενώ δεν δέχεται συχνά γκολ, όντας μια από τις πιο σταθερές αμυντικά ομάδες του πρωταθλήματος.

Γουέστ Μπρομ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μέιντστοουν, στα πλαίσια του FA Cup. Το 1-0 ο Σιμς στο 9’ και το 2-0 ο ίδιος στο 14’. Στο 35’ ολοκλήρωσε το χατ-τρικ κάνοντας το 3-0, ενώ ο Ταβάρες στο 88’ πέτυχε το 4-0. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Ταβάρες στο 90+2’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη πρόκριση για την Κόβεντρι. Στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων, εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, ελέγχοντας μονίμως το ματς και σκοράροντας ακόμα δύο φορές.

Την άμεση επιστροφή της στις νίκες στο πρωτάθλημα θέλει να πετύχει σήμερα, αν και το έργο της αναμένεται δύσκολο. Μπορεί να είναι μια από τις πιο σταθερές επιθετικά ομάδες, παρ’ όλα αυτά η Γουέστ Μπρομ είναι σκληροτράχηλη εντός έδρας και γι’ αυτό θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού δέχεται μονίμως γκολ στις εξόδους της. Στα θετικά το γεγονός ότι σκοράρει συνεχώς μακριά από το γήπεδό της, μετρώντας δύο νίκες στα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της (2-2-1), με 7 γκολ υπέρ και 6 κατά.