*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν και οι 3 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

*Οι Ρεντ Μπουλς μετράνε 2 νίκες έναντι 1 της Μινεσότα.

Δείτε τα Προγνωστικά Αμερικής

ΝΙΟΥ ΓΙΟΡΚ ΡΕΝΤ ΜΠΟΥΛΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-4 επί του Τορόντο, για την προηγούμενη αγωνιστική. Έκανε ό,τι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο καθόλη τη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου, με το δείκτη του σκορ να δείχνει 1-4 στο 42′. Διαδικαστικού χαρακτήρα το β’ μέρος, με τους γηπεδούχους να μην καταφέρνουν να απειλήσουν για να ξαναμπούν στη διεκδίκηση του παιχνιδιού και το 1-4 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Ήταν η 2η νίκη τους στις πρώτες δύο αγωνιστικές, έχοντας σκοράρει τουλάχιστον 3 γκολ και στις δύο. Βρίσκονται στην 3η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας, στο -1 από την πρώτη δυάδα, με παιχνίδι λιγότερο. Μετράνε μόλις 1 ήττα στα τελευταία 10 επίσημα εντός έδρας παιχνίδια τους. Έχουν κρατήσει ανέπαφη την εστία τους στα τελευταία 4 επίσημα εντός έδρας παιχνίδια τους.

Τραυματίες παραμένουν οι Ρέγιες, Καρμόνα και Χάρπερ. Αμφίβολος ο Κάσερες, του οποίου η συμμετοχή θα κριθεί την τελευταία στιγμή. Εκτός οι νεοαποκτηθέντες Λουκίνιας (Λέγκια Βαρσοβίας)και Φλέτσερ (Γουότφορντ), περιμένουν να εκδοθεί η βίζα τους.

Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς Στατιστικά

*5 συνεχόμενα g/g, σε φιλικές και επίσημες αναμετρήσεις.

*4 συνεχόμενα over2.5 γκολ, σε φιλικά και επίσημα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΙΝΕΣΟΤΑ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στο Νάσβιλ, για την προηγούμενη αγωνιστική. Έμεινε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ(0-1 στο 5′), σε ένα 1ο ημίχρονο χωρίς ρυθμό και ευκαιρίες για τις δύο ομάδες. Καλύτερο το β’ μέρος, με τη Μινεσότα να πιέζει για την ισοφάριση και να τα καταφέρνει, με τον Ντότσον να διαμορφώνει το 1-1 στο 71′, σκορ που έμελλε να μείνει μέχρι τέλους.

Μετράει 2 ισοπαλίες στις πρώτη δύο αγωνιστικές της σεζόν, αμφότερες με το ίδιο σκορ (1-1). Βρίσκεται στη 12η θέση της Δυτικής Περιφέρειας, στο -2 από την πρώτη επτάδα, με παιχνίδι λιγότερο. Μετράει μόλις 2 νίκες στα τελευταία 10 επίσημα εκτός έδρας παιχνίδια της. Έχει σκοράρει στους 7 από τους τελευταίους 10 επίσημους εκτός έδρας αγώνες της.

Τραυματίας παραμένει ο Γουέα. Αμφίβολοι οι Μέταναϊρ, Γκάσπερ, Φίσερ και Ντιμπασί.