*10η αγωνιστική

*2-3 γκολ στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-2) από την Βαλούρ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Γιόχανσον (35′) και Κιάρτανσον (44′), απάντησαν ισάριθμες φορές οι Τόρχαλσον (63′) και Λούντβικσον (84′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πέντερσεν.

Οχτώ αγωνιστικές κράτησε το νικηφόρο σερί της Μπρέινταμπλικ, έλαβε τέλος στην έδρα της Βαλούρ με… χιτσκοκικό τρόπο! Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την ευστοχία τους σκοράροντας δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο, ανέβασε ρυθμούς και ισοφάρισε στο 84′. Στη μοναδική ευκαιρία στο στόχο που δημιούργησε στο δεύτερο η Βαλούρ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με τον Πέντερσεν.

Το εν λόγω αποτέλεσμα δεν έριξε από την κορυφή την Μπρέινταμπλικ που διατηρείται στο +5 από τη Βίκινγκουρ (έχει παιχνίδι περισσότερο) και +7 από την αποψινή αντίπαλό της. Πανηγύρισε τη νίκη στις 14 τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές: Στις δέκα κράτησε το μηδέν, στις έντεκα πέτυχε τουλάχιστον από τρία γκολ.

ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα οχτώ τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*Πέτυχε τουλάχιστον από δύο γκολ στα οχτώ τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΑΚΟΥΡΕΪΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Φραμ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Τιάγκο Φερνάντες (25′) και Φρεντ Σαραίβα (35′), απάντησαν οι Στέινγκριμσον (81′ πεν.) και Χαφστέινσον (87′).

Πραγματοποιώντας αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο η Ακουρέιρι κατάφερε να αποφύγει την εντός έδρας ήττα από την Φραμ (2-2), παραμένοντας ωστόσο μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα για τρίτη σερί αγωνιστική (0-1-2).

Ανάγκασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε πέντε αποκρούσεις, αν ήταν λίγο πιο εύστοχη θα μπορούσαμε να μιλάμε για μία σπουδαία ανατροπή. Μακριά από το σπίτι της έχει απολογισμό 2-1-1, στις τρεις αγωνιστικές κράτησε το μηδέν (7-2 τα γκολ). Γνώρισε την ήττα στις 4/5 τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Μπρέινταμπλικ (μία ισοπαλία).