*Φάση ομίλων

*Κεκλεισμένων των θυρών

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους

ΜΕΤΡΟΠΟΛΙΤΑΝΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μετροπολιτάνος δε διανύει περίοδο φόρμας το τελευταίο διάστημα και δυσκολεύεται να αποσπάσει θετικά αποτελέσματα στις διοργανώσεις που συμμετέχει. Γνώρισε την ήττα από την Καράκας (1-3) εντός έδρας για το πρωτάθλημα και έφτασε τις τέσσερις σερί ήττες. Ξεκίνησε το Κόπα Σουδαμερικάνα με δύο ήττες σε ισάριθμα ματς και είναι στην τελευταία θέση του ομίλου μαζί με την Αούκας. Δεν αναφέρθηκαν σημαντικά προβλήματα απουσιών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1 εντός έδρας από την Καράκας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 16’ ο Σέλις σκόραρε για το 0-1, ενώ στο 26’ ο Ακινιόλα έκανε το 0-2. Στο 34’ ο Φλόρες μείωσε για το 1-2 του ημιχρόνου. Στο 60’ και πάλι ο Σέλις έκανε το 1-3, ενώ στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Φέρο για λογαριασμό των γηπεδούχων.

Μετροπολιτάνος Στατιστικά

*3/5 παιχνίδια με γκολ εκατέρωθεν

*3/5 ματς τελευταία με over 3.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 8/10 τελευταία εντός

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΑΟΥΚΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αούκας δεν είναι σε καλή κατάσταση αγωνιστικά το τελευταίο διάστημα, όμως έφτασε κοντά στο να πάρει μια σημαντική νίκη ενάντια στην Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα (1-1) στο πρωτάθλημα.  Δέχτηκε γκολ ισοφάρισης στο φινάλε τους ματς. Όσον αφορά την πορεία της στο Κόπα Σουδαμερικάνα, δεν είναι θετική στη φάση των ομίλων, αφού μετρά δύο ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια. Δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης για πέντε παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. Δεν αναφέρθηκαν σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εκτός έδρας, με αντίπαλο την Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα, για το πρωτάθλημα. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Στο 49’ ο Κινιόνες σκόραρε για το 0-1 της Αούκας, όμως στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Σεβάγιος ισοφάρισε για το τελικό αποτέλεσμα.