2η αγωνιστική

*Με g/g ολοκληρώθηκαν τα 4 από τα τελευταία 5 παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων.

*Χωρίς χρήση VAR.

ΜΕΠΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Όλντενμπουργκ, την περασμένη αγωνιστική. Πήρε το προβάδισμα στο 17ο λεπτό του αγώνα και κλείστηκε στα καρέ της προκειμένου να κρατήσει το αποτέλεσμα. Η γηπεδούχος κυριάρχησε, πίεσε για την ισοφάριση και εκμεταλλευόμενη την αποβολή του Κάουπερ για τη Μέπεν στο 62′ διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μεσοβδόμαδα, αποκλείστηκε με το βαρύ 5-0 από την Όλντενμπουργκ, στην αναμέτρηση τους για το τοπικό κύπελλο της Κάτω Σαξονίας. Προβλημάτισε με την εικόνα της, σε μία ντροπιαστική εμφάνιση για το σύλλογο.

Εκτός οι Εβσίβ και Τάνκουλιτς. Τιμωρημένος ο Κάουπερ.

Μέπεν Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, επίσημα και φιλικά.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΣΒΙΚΑΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-2 επί της Χάλεσερ, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα παιχνίδι με λίγες ευκαιρίες εκατέρωθεν, κατόρθωσε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων στο 38′, με τις μοναδικές τελικές της στο 1ο ημίχρονο! Οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι στο β’ μέρος, μείωσαν σε 2-1 στο 78′, αλλά η απάντηση της Σβικάου ήταν άμεση, με τον Άιτσινγκερ να κάνει το 3-1 στο 84′ και τον Μιούλερ να διαμορφώνει το τελικό 3-2 δύο λεπτά αργότερα.

Μπορεί να μην εντυπωσίασε με την εμφάνιση της η Σβικάου, αλλά ήταν κυνική μπροστά από την αντίπαλη εστία, κάτι πάνω στο οποίο θέλει να χτίσει ο κόουτς Ένοχς, με την ομάδα του, ωστόσο, να έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης στο αμυντικό κομμάτι.

Με πλήρες ρόστερ ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.