*4η αγωνιστική

*4/5 N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ, αντέχοντας περίπου για μία ώρα αγώνα, πριν δεχθεί το πρώτο τέρμα από τον Μαντσίνι στο 56ο λεπτό, ενώ το δεύτερο γκολ το δέχθηκε από τον Σίμαν στο 60’. Ο Φέργκιουσον στο 84’ έκανε το 3-0, πριν μειώσει απλά ο Πετίτ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Μέιντενχεντ ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ, γνωρίζοντας την πρώτη της φετινή ήττα στο πρωτάθλημα, έχοντας φέρει πλέον όλα τα πιθανά αποτελέσματα στις τρεις πρώτες αγωνιστικές.

Στο μοναδικό παιχνίδι που έδωσε ως τώρα πάντως στο γήπεδό της, έφερε μία ισοπαλία, απέναντι σε ομάδα που ανέβηκε φέτος στην κατηγορία.

Μέιντενχεντ Στατιστικά

*2/3 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*2/3 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάγκεναμ έχασε 2-4 εντός έδρας από την Γκέιτσχεντ, σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε να χάνει 0-2 από γκολ των Χάναντ (35’), Ντινάγκα (50’). Προσωρινά μείωσε με τον Εφιόνγκ στο 72’, πριν δεχθεί δύο τέρματα ακόμη από τους Χάναντ (75’), Ντινάγκα (83’), πριν σκοράρει ένα δεύτερο γκολ με τον Κένταλ στο 90’.

Η Ντάγκεναμ συνεχίζει την αναζήτηση της πρώτης της νίκης, αφού όχι απλά γνώρισε δεύτερη σερί ήττα, ήρθε και στο γήπεδό της, με το “βαρύ” 2-4 από την Γκέιτσχεντ, μία ομάδα που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί, τουλάχιστον στα μέτρα της, αν όχι τίποτα διαφορετικό.

Δεν έχει αρχίσει καθόλου καλά τη σεζόν, είναι μία από τις πέντε ομάδες που δεν έχουν ακόμη νίκη, τέσσερις εκ των οποίων είναι στη ζώνη του υποβιβασμού, συμπεριλαμβανομένης και της ίδιας!