*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μάδεργουελ-Χιμπέρνιαν 2-1.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Χιμπέρνιαν-Μάδεργουελ 2-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΜΑΔΕΡΓΟΥΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Νταντί με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον ΜακΓκι στο 36’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ΜακΚόουαν στο 70’. Το 2-1 πέτυχε ο Γκεντ στο 79’ και το 2-2 ο Μπάιρ στο 81’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Εμπιγέ στο 90+3’.

Τρομερή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Μάδεργουελ. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, στην επανάληψη πίεσε ασφυκτικά και κατάφερε να το ανατρέψει με άνεση σε διάστημα μόλις έντεκα λεπτών. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι μείωσαν, αλλά δεν υπήρξαν άλλα περιθώρια αντίδρασης.

Να εξαντλήσει τις όποιες πιθανότητες έχει για να βρεθεί εντός εξάδας θέλει σήμερα, αλλά για να το πετύχει θα πρέπει να ξεπεράσει αρχικά το εμπόδιο της Χιμπέρνιαν. Προέρχεται από πολύ καλή εμφάνιση και νίκη κόντρα στη Νταντί (2-3), πράγμα που σημαίνει πως έχει ανεβασμένη ψυχολογία. Έχει το πλεονέκτημα έδρας, αναμένεται να προσπαθήσει να επιβάλλει το ρυθμό της και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των φιλοξενούμενων. Να σημειωθεί πως δεν εξαρτάται μόνο από το δικό της αποτέλεσμα για να καταλάβει την 6η θέση, αφού θα χρειαστεί ήττα και της Νταντί τόσο στο σημερινό, όσο και στον εξ’ αναβολής αγώνα που έχει να δώσει.

Μάδεργουελ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σεντ Τζόνστον με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σιντιμπέ στο 49’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κάντεν στο 56’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκάλαχερ στο 81’.

Το χειρότερο δυνατό αποτέλεσμα απέσπασε σε ένα παιχνίδι που ήθελε μόνο νίκη. Παρά την έντονη πίεση που άσκησε, έμεινε πίσω στο σκορ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, και παρ’ όλο που ισοφάρισε λίγα λεπτά αργότερα, εν τέλη στη συνέχεια δέχθηκε ακόμη ένα γκολ, το οποίο έμελλε να καθορίσει και το τελικό αποτέλεσμα.

Υποχρεωμένη να βγάλει αντίδραση ύστερα από τις διαδοχικές ήττες των τελευταίων αγωνιστικών, καθώς χρειάζεται μόνο νίκη ώστε να έχει σημαντικές πιθανότητες για να βρεθεί εντός εξάδας. Συνεπής στο σκοράρισμα, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, όμως το ίδιο ασταθής είναι αμυντικά, με αποτέλεσμα να είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ. Γνωρίζει πως θα δεχθεί πίεση από τους γηπεδούχους, αλλά μπορεί να βρει κενούς χώρους, προκειμένου να απειλήσει πιο εύκολα την εστία τους.