3η αγωνιστική

*Με G/G & Over 2.5 ολοκληρώθηκαν και τα δυο προηγούμενα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα.

ΛΕΪΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ

Αήττητη παραμένει μετά και τις δυο πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος η Λέιτον Όριεντ. Την Τρίτη, η ομάδα του Τζάστιν Έντινμπουργκ έπαιξε εντός έδρας με την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ με το τέρμα που σημείωσε στο 18ο λεπτό ο Μπρόφι και έδειχνε πως θα έπαιρνε τη νίκη, εν τέλει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων δέχθηκε την ισοφάριση για το τελικό 1-1.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από εκείνη της πρεμιέρας με τη Σάλφορντ (1-1 εκτός). Παρότι μετρούσε τρεις διαδοχικές νίκες μπροστά στο κοινό της, πλέον δεν πανηγύρισε τρίποντο στα δυο πιο πρόσφατα (0-1-1). Εκτός αποστολής είναι και πάλι ο τραυματιας Ματ Χάρολντ (ΕΠ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Λέιτον Όριεντ – Μπάροου παίζει στην Betshop

ΜΠΑΡΟΟΥ

Την πρώτη της ήττα υπέστη στο φετινό πρωτάθλημα η Μπάροου. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Ίαν Έβατ φιλοξενήθηκε από την Χάλιφαξ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0. Αποτέλεσμα που δεν δικαιώνει και την εικόνα του ματς, καθώς η Μπάροου είχε την κατοχή, ενώ δημιούργησε και περισσότερες τελικές στην αντίπαλη εστία.

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα, μετά και από αυτό της πρεμιέρας κόντρα στη νεοφώτιστη Χάβαντ & Γουότερλουβιλ (3-0 εντός). Έχει πανηγυρίσει μόλις μια εκτός έδρας νίκη στα έξι τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια για το πρωτάθλημα, μετρώντας ακόμη τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Εκτός είναι και πάλι ο Μπλιθ (ΕΠ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Χάλιφαξ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goals τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.