*Under 2.5 ήρθαν οι 8/9 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

Λας Πάλμας – Καστεγιόν στον Stoiximan | 21+

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΛΑΣ ΠΑΛΜΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αξιοποίησε ιδανικά τον παράγοντα έδρα η Λας Πάλμας, κερδίζοντας με το καθαρό 2-0 την Αλμερία εντός έδρας. Σε αμφότερα τα ημίχρονα έδωσε την κατοχή στην αντίπαλο, προτίμησε να απειλήσει με αντεπιθέσεις, εκμεταλλεύτηκε τα κενά στην άμυνα της Αλμερίας και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον φορ Αραούχο έφτασε δίκαια στην κατάκτηση των τριών βαθμών.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Λας Πάλμας, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 0-0 με τη Μάλαγα, επέκτεινε το αήττητο στις πέντε αγωνιστικές (2-3-0), μοναδική ήττα αυτή στην πρεμιέρα από τη Λεγανές (1-0). Ζητούμενο η σταθερότητα για τον Πέπε Μελ, που βλέπει την ομάδα του να παίρνει αποτελέσματα ακόμη και όταν δεν πιάνει καλή απόδοση. Εξέτισε ο Σουάρεθ (Αμυντικός, 5, 0), επιστρέφουν οι Μπενίτο Ραμίρεθ (Μέσος, 4, 0) και Μαϊκέλ Μέσα (Μέσος, 2, 0), διαθέσιμος ο Ζόναθαν (Αμυντικός). Παραμένει τραυματίας ο Αλέ Ντιέθ (Αμυντικός, 3, 0)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 κόντρα στην Αλμερία. Προηγήθηκε με τον Αραούχο στο 7’, με τον Αργεντινό στράικερ έκανε το 2-0 στο 76’.

ΛΑΣ ΠΑΛΜΑΣ Στατιστικά

*Πέτυχε από δύο γκολ και πάνω στα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan).

*Κράτησε ανέπαφη την εστία της στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στον Stoiximan | 21+ MGA (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΚΑΣΤΕΓΙΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ήταν γεμάτη άγχος, δεν απέδωσε καλό ποδόσφαιρο, με την Καστεγιόν να γνωρίζει την ήττα στο φινάλε από τη Λούγκο με 1-0 εντός έδρας. Λίγα πράγματα από τις δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο, καλύτερη η αντίπαλος στο δεύτερο 45λεπτο, έψαξε το γκολ με περισσότερη θέληση και το πέτυχε στις καθυστερήσεις της συνάντησης. Δίκαιη ήττα για την Καστεγιόν που ολοκλήρωσε το ματς με μία τελική στην εστία.

Δεύτερη αγωνιστική που αγνοεί τη νίκη η ομάδα του Όσκαρ Κάνο, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 1-1 με την Φουενλαμπράδα, “τρέχει” ρεκόρ 2-2-2 και απ’ τις ομάδες που ανέβηκαν φέτος είναι αυτή που έχει ξεχωρίσει μέχρι στιγμής. Δεύτερη αγωνιστική τιμωρημένος ο Βίκτορ Γκαρθία (Αμυντικός, 1, 0), νέες απουσίες οι Χόρχε Φερνάντεθ (Μέσος, 6, 0) και Χουάντο (Επιθετικός, 3, 1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-0 από τη Λούγκο. Δέχθηκε το γκολ στο 90’+4’.