*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Ατλέτικο Σαν Λουίς-Κρουζ Αζούλ 1-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κερετάρο με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπαρέρα στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ριβέρο στο 29’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Αντούνια στο 42’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φερνάντεζ στο 45+1’.

Τρίτη σερί νίκη για την Κρουζ Αζούλ με μια πολύ καλή εμφάνιση. Μπορεί να μπήκε νωθρά μένοντας από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια πίεσε έντονα και κατάφερε να το ανατρέψει με σχετική άνεση.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, όντας σε εξαιρετική κατάσταση αυτή την περίοδο. Σκοράρει με τεράστια ευκολία στις αναμετρήσεις της, παρ’ όλα αυτά δεν είναι και από τις πιο σταθερές ομάδες σε ότι αφορά την άμυνά της, με αποτέλεσμα να δέχεται συχνά γκολ. Μετράει δύο νίκες σε τρεις αγωνιστικές μπροστά στο κοινό της, έχοντας πετύχει 3 γκολ, ενώ μάζεψε τη μπάλα από τα δίχτυα της 2 φορές.

Κρουζ Αζούλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΣΑΝ ΛΟΥΙΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Τσίβας Γουαδαλαχάρα, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Γκούζμαν με πέναλτι στο 21’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο ίδιος με πέναλτι στο 70’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Ατλέτικο Σαν Λουίς. Λίγες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν απείλησε σχεδόν καθόλου και έμεινε στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε πίεση και εν τέλη υπέκυψε, δεχόμενη γκολ τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση, είναι τρομερά ασταθής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία. Στα θετικά το γεγονός ότι βρήκε δίχτυα σε όλες τις αναμετρήσεις της, παρ’ όλα αυτά δεν της ήταν αρκετό ώστε να αποσπάσει όσα επιθυμητά αποτελέσματα θα ήθελε.