*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μόρτον-Κουίν Οφ Σάουθ 2-3.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Κουίν Οφ Σάουθ-Μόρτον 0-0.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Μόρτον-Κουίν Οφ Σάουθ 2-1.

ΚΟΥΙΝ ΟΦ ΣΑΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κόουν Ρέινζτερς, στα πλαίσια των ημιτελικών του Τσάλεντζ Καπ. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Φιτζπάτρικ στο 2’.

Στον τελικό του Τσάλεντζ Καπ θα βρίσκεται φέτος η Κουίν Οφ Σάουθ μετά την επικράτησή της απέναντι στην Κόουβ Ρείντζερς. Μπήκε δυνατά στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και κατάφερε να σκοράρει πολύ νωρίς, πιάνοντας στον ύπνο την αντίπαλη άμυνα. Σε όλη την υπόλοιπη ώρα του παιχνιδιού βρισκόταν σε θέση άμυνας, με τους γηπεδούχους να σφυροκοπούν συνεχώς, χωρίς όμως κανένα αποτέλεσμα.

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει και θα βρει μπροστά της τη Μόρτον. Πολύ σημαντική αναμέτρηση στην προσπάθειά της να παραμείνει στην κατηγορία. Δεν έχει καταφέρει να εκμεταλλευτεί την έδρα της εδώ και αρκετό καιρό, με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Δύο νίκες και δύο ισοπαλίες είναι ο απολογισμός της στα τελευταία πέντε παιχνίδια, έχοντας πετύχει 6 γκολ, ενώ έχει δεχθεί 5.

Κουίν Οφ Σάουθ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΟΡΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Άρμπροουθ, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Ελάχιστες προσπάθειες βρήκαν στόχο και για τις δύο ομάδες και καμία από αυτές τα δίχτυα.

Καλή εμφάνιση και θετικό αποτέλεσμα για τη Μόρτον απέναντι στην Άρμπροουθ. Δημιούργησε ευκαιρίες και στα δύο ημίχρονα, όμως δεν μπόρεσε να βρει στόχο σε καμία από αυτές, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Η αμυντική της λειτουργία ήταν πολύ σταθερή, κρατώντας μακριά από την εστία της τους φιλοξενούμενους και διατηρώντας με σχετική ευκολία το μηδέν παθητικό.

Να δώσει συνέχεια στις καλές εμφανίσεις θέλει η Μόρτον, καθώς έχει πλέον πάρει μια διαφορά από τις τελευταίες θέσεις. Σημαντική αναμέτρηση, καθώς αν πάρει το τρίποντο απέναντι στην Κουίν Οφ Σάουθ θα την αφήσει πίσω με διψήφια διαφορά, διασφαλίζοντας ως ένα βαθμό την παρουσία της στη Τσάμπιονσιπ και την ερχόμενη σεζόν.