* No Goal & Under 2.5 τα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (02/09): Κρακόβια – Κορόνα 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Πολωνίας

ΚΟΡΟΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από τη Ζαγκλέμπιε. Ο Κουρμινόφσκι πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 17ο λεπτό. Στο 89’ αποβλήθηκε ο Κόπαζ των γηπεδούχων.

Οριακή η ήττα της περασμένης Κυριακής στο Λούμπιν, σε ένα ακόμη παιχνίδι που δεν ήταν χειρότερη από τον αντίπαλο, με την οποία διατηρήθηκε στο όριο της επικίνδυνης ζώνης.

Μπήκε στο παιχνίδι με διάθεση να κρατήσει μπάλα, άλλα ένα φτηνό λάθος στην κυκλοφορία οδήγησε στο προβάδισμα της Ζαγκλέμπιε. Έκλεισε το ημίχρονο με 61% κατοχή, αλλά δίχως καθαρή ευκαιρία. Άχρωμο το πρώτο κομμάτι της επανάληψης, προσπάθησε, αλλά δεν κατάφερε να πιέσει η Κορόνα στο φινάλε, είχε όμως μία μεγάλη στιγμή και ένα οριακά ακυρωθέν γκολ στις καθυστερήσεις.

O κόουτς Κουζέρα παραμένει αισιόδοξος για την συνέχεια της σεζόν και κάλεσε τους “haters” να πάψουν, ζήτησε στήριξη για την ομάδα.

Σημαντική η επιστροφή του Ρεμάκλ (μέσος) που εξέτισε τιμωρία καρτών, μακροχρόνιες οι απουσίες των τραυματιών Κβιέτσιεν (στόπερ), Πετρόφ (αμ. χαφ), Λουκόφσκι (εξτρέμ).

ΚΟΡΟΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΡΑΚΟΒΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Βάρτα. Ο Πρίκριλ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 79ο λεπτό.

Επιστροφή στην αστάθεια του φθινοπώρου για την Κρακόβια. Μετά από τρεις καλές εμφανίσεις και 5 βαθμούς συγκομιδή στην επιστροφή της από τη χειμερινή διακοπή, την προηγούμενη Παρασκευή γνώρισε απροσδόκητη εντός έδρας ήττα που την κρατά στα χαμηλά στρώματα της Ekstraklasa.

Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, μονοπώλησε τις απειλές μέχρι την ανάπαυλα, είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες να προηγηθεί. Σε χαμηλό τέμπο το δεύτερο μέρος, βραχυκύκλωσε η δημιουργία της απέναντι σε μία καλά στημένη Βάρτα, η οποία βρήκε το καθοριστικό γκολ στο “ριμπάουντ” από κόρνερ, στην πρώτη της φάση στο ματς! Σπασπωδική η αντίδραση της Κρακόβια, αναλώθηκε σε ακίνδυνες τελικές.

“Το παιχνίδι μας δείχνει όλο και καλύτερο, αλλά κάτι μας λείπει στο τελευταίο τρίτο. Όπως δεν υπήρξε ευφορία μετά τον αγώνα με τη Ράντομιακ, έτσι δεν υπάρχει κατήφεια μετά τον αγώνα με τη Βάρτα.” δήλωσε κόουτς Ζιελίνσκι.

Με αρκετά αγωνιστικά προβλήματα ταξιδεύει στο Κιέλτσε, “φρέσκα” αυτά των Ατανάσοφ (μέσος), Γιαροζίνσκι (αρ. μπακ/χαφ) που συμπλήρωσαν κάρτες. Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Γκλικ (στόπερ), Γιούγκας (στόπερ), Γιαμπλόνσκι (στόπερ), Ράσμουσεν (μέσος), Σμιγκλέφσκι (φορ).