*Πρώτο φετινό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες.

*Έρχονται από 5/6 μεταξύ τους NG ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Αμερικής

ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί του Ντάλας. Το 0-1 έκανε ο Χούνκουα στο 18′, το 1-1 ήρθε στο Μάξο στο 31′, το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 62′ με πέναλτι του Γκάλβαν.

Όφειλε να επιστρέψει στις νίκες στο εντός έδρας ματς του Σαββάτου κόντρα στο Ντάλας, τα κατάφερε με δυσκολία, αλλά άξιζε πέρα για πέρα την επικράτηση. Ήταν ανώτερο απ’ τον αντίπαλο, έβγαλε αρκετές φάσεις, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα και στο φινάλε δικαιώθηκε.

Επέστρεψε στις επιτυχίες έπειτα από τέσσερα σερί ματς (0-2-2), ερχόταν απ’ το εκτός έδρας 2-0 απ’ το Σεντ Λούις, νωρίτερα είχε εντός έδρας 0-0 κόντρα στους Γκάλαξι, ήττα απ’ το Ορλάντο (2-0 εκτός) και το εντός έδρας 0-0 κόντρα στο Σαν Χοσέ, είχαν προηγηθεί έξι σερί ήττες σ’ όλες τις διοργανώσεις.

ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/8 Under 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 7/10 ΝG σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΟΡΤΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 κόντρα στη Μινεσότα. Με αυτογκόλ του Τσάρα στο 43’ το 1-0, το 2-0 έκανε ο Ρεϊνόσο στο 45’. Μείωσε ο Μπολί στο 60’, το 3-1 ήρθε στο 74’, το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε απ’ τον Ρεϊνόσο στο 77’.

Δεν πατά καλά το τελευταίο χρονικό διάστημα, υπέστη νέα ήττα το Σάββατο εκτός έδρας κόντρα στη Μινεσότα. Έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με τον χειρότερο δυνατό τρόπο, δέχτηκε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά. Μπήκε στο δεύτερο μέρος με περισσότερο θράσος, σκόραρε στο 60’, αλλά όλα τελείωσαν μέσα σε τρία λεπτά, η Μινεσότα σκόραρε δύο φορές απ’ το 74’ μέχρι το 77’ για να διαμορφωθεί το τελικό 4-1.

Επιστροφή στις ήττες για το Πόρτλαντ μετά το εντός έδρας 1-1 κόντρα στη Νέα Υόρκη Σίτι, ερχόταν απ’ την εντός έδρας ήττα 1-2 κόντρα στο Σικάγο, νωρίτερα είχε το εκτός έδρας 0-0 κόντρα στο Σαν Χοσέ, το εντός έδρας 1-0 επί του Ντάλας και την εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στο Σιάτλ. Έχει μόλις μια νίκη στα τελευταία εννέα ματς πρωταθλήματος. Με 22 πόντους είναι στη 12η θέση της Δύσης.