5η αγωνιστική

* Under 1.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΚΟΚΙΜΠΟ ΟΥΝΙΔΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Έβερτον. Ο Σάες άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό και ο Μαδρίδ έκανε το 2-0 στο 37’.

Προσγείωση στην πραγματικότητα για την Κοκίμπο μετά την υπερβατική νίκη επί της Ουν. Κατόλικα, το περασμένο Σάββατο λύγισε στη Βίνια ντελ Μαρ αποτυγχάνοντας για ακόμη μία φορά να σκοράρει μακριά από την έδρα της.

H Κοκίμπο απείλησε πρώτη στο ματς σε δύο στατικές φάσεις. ‘Η Έβερτον έχασε τετ α τετ στο transition πριν εκμεταλλευτεί κάκιστη απόκρουση στόπερ για να προηγηθεί, μέσα από σεταρισμένη επίθεση. Το 1-0 άλλαξε τη φυσιογνωμία του αγώνα, η Έβερτον πήρε τον έλεγχο, με ωραία ατομική προσπάθεια διπλασίασε το προβάδισμά της. Είχε πολλές ευκαιρίες να αυξήσει το δείκτη του σκορ και πριν και μετά την ανάπαυλα. Κατέρρευσε η Κοκίμπο μετά το γκολ.

ΚΟΚΙΜΠΟ ΟΥΝΙΔΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΥΑΤΣΙΠΑΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Ο’Χίγκινς. Ο Ακόστα πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 18ο λεπτό. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Τόρες της Ουατσιπάτο.

Ανέλπιστα θετικό το ξεκίνημα της Ουατσιπάτο στο 2023, διατηρήθηκε στην κορυφή της λίγκας παρότι το περασμένο Σαββατοκύριακο αναβλήθηκε το παιχνίδι απέναντι στην Κόλο Κόλο!

Προ δύο εβδομάδων έβγαλε σπουδαίο διπλό στην Ρανγκάγκουα, σε μία έδρα που δύσκολα αλώνεται από τους φιλοξενούμενους, για να κάνει το 3/3! Με πολύ μεγάλη ευκαιρία της Ουατσιπάτο ξεκίνησε το παιχνίδι, ξεδίπλωσε νέα όμορφη επίθεση για να προηγηθεί η ομάδα του Άλβαρες και διόλου κινδύνευσε στο πρώτο ημίχρονο από την Ο’Χίγκινς. Το διαχειρίστηκε πολύ σωστά το προβάδισμα της στο δεύτερο μέρος, δεν απειλήθηκε πέραν από μία στατική φάση και είχε χαμένο τετ α τετ για να “κλειδώσει” τη νίκη.