14η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ρόδεραμ, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Πελτιέρ στο 51’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Ράθμποουν στο 90+3’.

Δεύτερη σερί ήττα για την Κόβεντρι. Παρά το γεγονός ότι δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, δεν απείλησε ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία και έμεινε εν τέλη στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε εξίσου πίεση, με τους γηπεδούχους να αποδεικνύονται αποτελεσματικότεροι, σκοράροντας τόσο στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, όσο και στις καθυστερήσεις.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει, επιστρέφοντας στις εντός έδρας αναμετρήσεις. Δεν έπεισε ιδιαίτερα στα τελευταία δύο παιχνίδια της, αποτυγχάνοντας να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά είναι φανερό πως έχει προβλήματα, καθώς δέχεται γκολ στα περισσότερα ματς, ακόμα και μπροστά στο κοινό της. Παραμένει παρ’ όλα αυτά αήττητη στο γήπεδό της από την αρχή της σεζόν, μετρώντας δύο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.

Κόβεντρι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της ΚΠΡ, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ασάντε με πέναλτι στο 59’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Ντιανγκανά στο 68’. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Ντάνι στο 58’.

Καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Γουέστ Μπρομ. Είχε τον πλήρη έλεγχο στο ματς, πίεσε έντονα και κατάφερε στην επανάληψη να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα δύο φορές, εκμεταλλευόμενη το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε.

Μια αντίστοιχη εμφάνιση θέλει να κάνει σήμερα, διπλασιάζοντας τις νίκες της. Άφησε αρκετά θετικά στοιχεία στις τελευταίες αναμετρήσεις της, σκόραρε σχεδόν σε όλες, ενώ δέχθηκε γκολ μόλις σε μία από αυτές. Μαχητική στις εξόδους της, μετράει μία νίκη και τρεις ισοπαλίες από την αρχή της σεζόν, αλλά προβληματίζει αρκετά, ειδικά στα μετόπισθεν. Μπορεί να εκμεταλλευτεί την μετριότητα που βγάζει η αντίπαλός της, ώστε να βρει χώρους να απειλήσει, όμως θα πρέπει να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα.