*43η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μέιντενχεντ – Ίστλεϊ 3-2

*Στα 14 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο, τα 10 τα κέρδισε η Ίστλεϊ, έχοντας και δύο ισοπαλίες.

ΙΣΤΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Ίστλεϊ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Γουόκινγκ, με ένα τέρμα του Εναμπουόκεϊ στο 26ο λεπτό, γλιτώνοντας αρκετές φορές την ισοφάριση, μία από το δοκάρι της!

Πάρα πολύ σημαντική νίκη για την Ίστλεϊ, με 0-1 στο γήπεδο της Γουόκινγκ, πρώτη έπειτα από πέντε αγωνιστικές που δεν είχε κερδίσει.

Ειδικά στο γήπεδό της δεν έχει νίκη εδώ και τέσσερα παιχνίδια, με δύο ήττες και δύο ισοπαλίες.

Το πόσο καθοριστικό ήταν το τελευταίο αποτέλεσμα, φαίνεται από το γεγονός πώς με αυτό έχει αποκτήσει την ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, ούσα στο +4 από την ζώνη του υποβιβασμού, αφού δεν έχει καλή διαφορά τερμάτων.

Ιστλεϊ Στατιστικά

*24/29 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*18/26 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ κέρδισε 4-0 εντός έδρας την Όλντερσοτ, σκοράροντας πολύ γρήγορα δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Κλεριμά (3’, 6’). Τα άλλα δύο ήρθαν στο τελευταίο 20λεπτο, με δύο πέναλτι του Άνταμς (71’, 78’), σε φάσεις που αποβλήθηκαν και δύο αντίπαλοι παίκτες.

Η Μέιντενχεντ κέρδισε με το ευρύ 4-0 εντός έδρας την Όλντερσοτ, τρίτη νίκη στα 10 τελευταία παιχνίδια, έχοντας χάσει τα υπόλοιπα. Το εκπληκτικό είναι πώς στις τρεις νίκες της έχει σκοράρει 11 γκολ συνολικά!

Το τελευταίο αποτέλεσμα την έχει βοηθήσει στο να διατηρείται στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +4 για την ακρίβεια, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Μακριά από το γήπεδό της έχει προβλήματα, αφού έχει μόνο μία νίκη και πέντε ήττες στα έξι τελευταία παιχνίδια της.