*20η  αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Ιστ Φάιφ – Μοντρόουζ 0-2, Μοντρόουζ – Ιστ Φάιφ 4-1

ΙΣΤ ΦΑΪΦ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ιστ Φάιφ ηττήθηκε με 4-2 εκτός έδρας από την Κόουβ Ρέιντζερς, πρώτη ήττα μετά από δύο σερί ισοπαλίες, αλλά στους εφτά τελευταίους αγώνες της δεν έχει κερδίσει κανέναν! Δύο εξ αυτών ήταν στο γήπεδό της, έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες που πέτυχε σε αυτό, οι οποίες είναι και οι πιο πρόσφατες.

Παραμένει η ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, στην θέση που οδηγεί απευθείας στον υποβιβασμό, με τη χειρότερη άμυνα και επίθεση της κατηγορίας, αρκετά πίσω από τις ομάδες πιο πάνω της. Συγκεκριμένα είναι στο -5 από την ένατη θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή, ενώ είναι στο -7 από τις θέσεις παραμονής.

Μακροχρόνια τραυματίες είναι οι Σουάνσον (ΑΜ), Κάνιγχαμ (ΕΠ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ιστ Φάιφ έχασε δίκαια και άνετα με 4-2 εκτός έδρας από την Κόουβ Ρέιντζερς αντέχοντας μόνο στο πρώτο ημίχρονο. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μάκιντος στο 54’ και ο Μέγκινσον στο 59’ έκανε το 2-0, με τον Γιουλ στο 63’ να διαμορφώνει το 3-0. Μείωσε ο Μίλαρ στο 72’, αλλά ο Λιτς στο 83΄πέτυχε το 4-1, πριν μειώσει στο τελικό σκορ και πάλι ο Μίλαρ στις καθυστερήσεις.

Ιστ Φάιφ Στατιστικά

*Εχει πέντε σερί G/G (δες το στην Stoiximan)

*Εχει 7/13 under 2,5 εντός έδρας, 5/8 στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΟΝΤΡΟΟΥΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μοντρόουζ επικράτησε με 2-0 εντός έδρας της Πίτερχεντ, επεκτείνοντας το αήττητο της σε 90λεπτο στους 15 αγώνες, αν και έχει μόλις έξι νίκες και εννιά ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα! Και ειδικά μακριά από την έδρα της δεν χάνει εδώ και 10 παιχνίδια, με ίδιο αριθμό νικών και ισοπαλιών, ενώ είναι αήττητη εκτός στο πρωτάθλημα.

Είναι πάντα στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, στο -5 από την κορυφή και την θέση που εξασφαλίζει τίτλο και απευθείας άνοδο. Αλλά είναι και σε μεγάλη απόσταση ασφαλείας, στο +12, από την πέμπτη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς ανόδου.

Τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Μπάλανταϊν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μοντρόουζ κέρδισε σχετικά εύκολα με 2-0 εντός έδρας την Πίτερχεντ, ανοίγοντας το σκορ με τον Στρέβενς στο έκτο λεπτό, πριν διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Λάιονς στο 75’.