*Νότιος όμιλος.

*Στην κανονική διάρκεια: Ιωνικός – Χανιά 0-3 και Χανιά – Ιωνικός 1-1

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει ο Ιωνικός στα πέντε τελευταία παιχνίδια του απέναντι στα Χανιά (1-2-2).

Δείτε τα Προγνωστικά Ελλάδας

ΙΩΝΙΚΟΣ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 1-2 του Αιγάλεω εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο (23′), ωστόσο με δύο γκολ του Ντάουντα στην επανάληψη κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή (72′, 90+5′).

Ήθελε την νίκη απέναντι στο Αιγάλεω για να τερματίσει στην τρίτη θέση της κανονικής διάρκειας και την πήρε διά πυρός και σιδήρου. Έβαλε έτσι τέλος σε ένα κακό σερί τριών αγώνων χωρίς νίκη και παραμένει ζωντανός στην μάχη της ανόδου, αν και θα πρέπει στα πλέι οφ να παρουσιαστεί πολύ πιο σοβαρός και σταθερός, αφού σε όλη την χρονιά η αστάθεια στις τάξεις του πάει και έρχεται.

Πολύ σημαντικό το σημερινό παιχνίδι, θέλει οπωσδήποτε νίκη και το βάρος είναι μεγάλο στα πόδια των παικτών του. Τραυματίας παραμένει ο Κάνκολα, στο μοναδικό του αγωνιστικό ζήτημα για σήμερα.

Ιωνικός Στατιστικά

*3/5 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με goal/goal

*3/5 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με Over 2,5

ΧΑΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισαν με 3-1 την Ηλιούπολη εντός έδρας την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας. Έμειναν πίσω στο σκορ στο 28′, ωστόσο έφτασαν στην ανατροπή πριν από το ημίχρονο (37′, 41′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις αρχές της επανάληψης από τον Μούλερ (51′).

Αποτέλεσαν μια από τις ευχάριστες εκπλήξεις του Νότιου ομίλου και για πρώτη φορά στην ιστορία τους από την συγχώνευση και μετά, έχουν την ευκαιρία να κυνηγήσουν την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία επί ίσοις όροις. Σε φόρμα βρίσκονται τα Χανιά, αφού τρέχουν αήττητο έξι αγώνων (4-2-0) και με την ψυχολογία των παικτών να βρίσκεται στα ύψη. Μετά την διαίρεση της βαθμολογίας, βρίσκονται στο -2 από την πρωτοπόρο Καλλιθέα.

Ο τεχνικός Ταουσιάνης καλείται να διαχειριστεί ορισμένες σημαντικές απουσίες για σήμερα. Προβλήματα τραυματισμού ταλαιπωρούν τους Ελευθεριάδη, Βουό, Νίκολιτς και Σερβιδάκη. Αντίθετα, επιστρέφουν Νίλι και Μάνος.