*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπλάκμπερν με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γουάρτον στο 3’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ράγιοβιτς στο 83’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Χέιλι στο 87’.

Καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Γουότφορντ. Παρά το γεγονός ότι μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, κατάφερε στην επανάληψη να εκμεταλλευτεί την πίεση που άσκησε και τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το στα τελευταία λεπτά.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από τις διαδοχικές νίκες. Δείχνει να βρίσκει και πάλι ρυθμό, άφησε εξαιρετικά στοιχεία και στις δύο αναμετρήσεις της, σκοράροντας με άνεση σε όλες. Το μεγάλο της πρόβλημα παραμένει και δεν λέει να λυθεί, το οποίο φυσικά δεν είναι άλλο από την άμυνά της. Δεν κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε κανένα από τα τελευταία εφτά παιχνίδια της, όμως μέτρησε παρ’ όλα αυτά τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία.

Γουότφορντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Χαλ με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Κόνγουεϊ με πέναλτι στο 25’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κόνολι στο 33’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Τουφάν με πέναλτι στο 42’. Το 2-2 πέτυχε ο Μεχμέτι στο 76’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νάιτ στο 84’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Μπρίστολ Σίτι. Ανοιχτό ματς με πολλές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, οι οποίες βρήκαν δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αποδείχθηκε αποτελεσματικότερη στα τελευταία λεπτά και πήρε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Από διαδοχικές νίκες προέρχεται και θέλει ιδανικά να πάρει ακόμα μία. Δείχνει βελτίωση τελευταία, συνεχίζει να έχει σταθερή επαφή με τα αντίπαλα δίχτυα, όμως «πληρώνει» σε πολλές περιπτώσεις τα πολλά αμυντικά προβλήματα που την ταλαιπωρούν από την αρχή της σεζόν. Κακή στις εξόδους της, αγνοεί τη νίκη εδώ και έξι αγωνιστικές, έχοντας αποσπάσει μόλις δύο ισοπαλίες, ενώ κράτησε ανέπαφη την εστία της μόνο σε μία.