*Ημιτελική φάση του Λιγκς Καπ. Νοκ άουτ παιχνίδι, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθούν κατευθείαν πέναλτι.

*Το παιχνίδι διεξάγεται στην έδρα της Φιλαδέλφεια.

*Στο πρωτάθλημα: Φιλαδέλφεια-Ίντερ Μαϊάμι 4-1, Ίντερ Μαϊάμι – Φιλαδέλφεια 2-0.

ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση στα προημιτελικά με 2-1 επί της Κερετάρο. Στο 10’ το 1-0 ο Μπουένο, ισοφάρισε ο Σεπούβελδα στο 65’, το 2-1 έκανε ο Ντόνοβαν στις καθυστερήσεις. Με δέκα παίκτες τελείωσε η Κερετάρο.

Πήρε αυτό που ήθελε κόντρα στην Κερετάρο με γκολ του Ντόνοβαν στα τελευταία δευτερόλεπτα των καθυστερήσεων! Έκανε καλό ματς, σκόραρε νωρίς και ήλεγξε την κατάσταση, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, δέχτηκε το γκολ απ’ το πουθενά στο 65’. Πίεσε πολύ, έβγαλε φάσεις, κυρίως έξω απ’ την περιοχή του αντιπάλου, δε σταμάτησε να ψάχνει το γκολ και το βρήκε στο δέκατο λεπτό των καθυστερήσεων! Είχαν προηγηθεί δύο σερί προκρίσεις στα πέναλτι κόντρα σε Ρεντ Μπουλς και Ουάσινγκτον, νωρίτερα πήρε δύο νίκες με Τιχουάνα (3-1) και Κερετάρο (5-1) στον όμιλο. Είναι αήττητη στα τελευταία εφτά ματς (4-2-0). Ενισχύεται σήμερα απ’ την επιστροφή των Μπεντόγια και Γκάζνταγκ, ενώ λογικά θα είναι διαθέσιμος ο Καράνσα.

ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Με G/G τα 5/7 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/7 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΙΝΤΕΡ ΜΑΪΑΜΙ

Προηγούμενο ματς: Πρόκριση με άνετο τρόπο στο εντός έδρας ματς κόντρα στη Σάρλοτ. Το 1-0 με πέναλτι ο Μαρτίνες στο 12’, το 2-0 έκανε ο Τέιλορ στο 32’, το 3-0 ήρθε με αυτογκόλ του Μαλάντα στο 78’. Το τελικό 4-0 έκανε ο Μέσι στο 86’.

Το σόου συνεχίζεται για την Ίντερ Μαϊάμι, που πήρε άνετη πρόκριση κόντρα στη Σάρλοτ την περασμένη εβδομάδα, πλέον έχει βάλει για τα καλά στο… μάτι το τρόπαιο. Πλέον έχει ορμή και αυτοπεποίθηση, μπήκε δυνατά στο ματς, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 32’ και έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση. Χαλάρωσε λίγο στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, αλλά δε δέχτηκε γκολ, μετά το 70’ διέλυσε την… ξεχαρβαλωμένη άμυνα της Σάρλοτ και την τιμώρησε με άλλα δύο γκολ.

Φυσικά σκόραρε ξανά ο Μέσι, που πλέον έχει 8 γκολ σε πέντε συμμετοχές με τη νέα ομάδα του. Ερχόταν απ’ την πρόκριση στα πέναλτι κόντρα στο Ντάλας, νωρίτερα προκρίθηκε 3-1 επί του Ορλάντο για τους «32» της διοργάνωσης, στον όμιλο επικράτησε των Ατλάντα (4-0) και Κρουζ Αζούλ (2-1). Χτύπησε ο Μέσι στην τελευταία προπόνηση, αλλά ο κόουτς Μαρτίνο επεσήμανε ότι δεν τίθεται θέμα απουσίας του.