* Δεν έχει ήττα η Ράσινγκ στα 3 τελευταία, νίκησε στο 1, εντός με 1-0 το 2019.

* Από τα 5 τελευταία μεταξύ τους, τα 4 ήταν N/G & under 2,5.

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΡΑΣΙΝΓΚ ΚΛΟΥΜΠ

Προηγούμενο ματς: Νίκη στην έδρα της Λανούς με 2-0 με τα γκολ των Μπαλτασάρ Ροντρίγκες (25’) και Πιόβι (45’+8 πεν.), στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους η αντίπαλος έμεινε με εννιά παίκτες.

Δεν μπορεί να κριθεί καμία από τις δύο ομάδες στο παιχνίδι του Λανούς, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν έπαιξε καν με τον ίδιο τρόπο η Ράσινγκ, επέτρεψε στην αντίπαλο που είχε μεγάλο αριθμητικό μειονέκτημα να της κάνει και φάσεις, είχε και η ίδια ευκαιρίες να αυξήσει τη διαφορά αλλά τις σπατάλησε.

Άλλαξαν μέσα στην εβδομάδα τα δεδομένα του αγώνα με την Μπελγράνο. Ήθελε νίκη για να είναι σίγουρη, όμως από τη στιγμή που πλέον και η ενδέκατη θέση στέλνει εκπρόσωπο στο Σουνταμερικάνα, πλέον της αρκεί μια ισοπαλία. Αυτό μπορεί να αλλάξει τον τρόπο που θα μπει στο γήπεδο, αν και ο κόσμος δεν ενθουσιάζεται όταν βλέπει την ομάδα του να μην κερδίζει στο “Σιλίντρο”.

Χωρίς σημαντικά προβλήματα, πιθανό ροτέισον.

Ράσινγκ Κλουμπ Στατιστικά

* Αήττητη στα 5 τελευταία, κέρδισε μόνο τα 2, 1 εντός και 1 εκτός.

* G/G τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, στα 4 πέτυχε πρώτη γκολ.

ΜΠΕΛΓΡΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Διέλυσε με 4-1 την Ουνιόν εντός. Χρειάστηκε να μείνει με δέκα η αντίπαλος στο 51’για να ανοίξει το σκορ με τον Πασερίνι (63’), ισοφαρίστηκε αμέσως από τον Πάρδο (65’), αλλά πέτυχε άλλα τρία γκολ με τους Μπαρινάγα (70’), Χάρα (85’) και ξανά τον Πασερίνι (89’). Ο τελευταίος έχασε και πέναλτι στο 80’.

Άλλο παιχνίδι ξεκίνησε να κάνει και άλλο της βγήκε όταν η Ουνιόν έμεινε με δέκα. Το σημαντικό είναι ότι επέστρεψε στις νίκες, εξασφάλισε την παρουσία της στα πλέι οφ.

Κοντά και στην εξασφάλιση της θέσης στο επόμενο Σουνταμερικάνα. Μετά την ανάδειξη των Εστουδιάντες και Ντεφένσα ως φιναλίστ του κυπέλλου, άνοιξε και επίσημα μια θέση περισσότερη στη ζώνη, η ενδέκατη. Έτσι, της αρκεί απλώς ένας βαθμός στο “Σιλίντρο”, αποτέλεσμα που βολεύει και την αντίπαλο Ράσινγκ.