*10η αγωνιστική

*Οι έξι τελευταίοι μεταξύ τους αγώνες έχουν λήξει G/G

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Μινέιρο κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Αλιάνσα Λίμα με ένα γκολ του Χουλκ στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Ατλέτικο Μινέιρο κέρδισε και την Αλιάνσα Λίμα με 0-1 εκτός έδρας, πάλι με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Χουλκ. Με αυτή τη νίκη εξασφάλισε τη συνέχεια της στις διασυλλογικές διοργανώσεις της Νοτίου Αμερικής, το πιθανότερο είναι πως θα συνεχίσει στους “16” του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Στην έδρα της είναι αήττητη εδώ και εφτά παιχνίδια, αν και έφερε ισοπαλία στο πιο πρόσφατο, έπειτα από έξι σερί νίκες.

Εξαιρετική και η παρουσία της ως τώρα στο εθνικό πρωτάθλημα, εκεί που είναι στην 3η θέση, στο +1 από την ομάδα που είναι στην πέμπτη και δεν πηγαίνει απευθείας στους ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες. Αλλά πλησίασε στο -4 την κορυφή.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι Πεντρίνιο (ΕΠ), Ιγκόρ Ραμπέλο (ΑΜ), Αλαν (ΜΕ), Αλαν Κάρντετς (ΕΠ), τιμωρημένοι είναι οι Οτάβιο (ΜΕ), Χουλκ (ΕΠ), Σαράβια (ΑΜ), Ιοράν (ΜΕ).

Ατλέτικο Μινέιρο Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί under 2,5

*Εχει τρία συνεχόμενα N/G

*Εχει 13/17 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, εννιά σερί στα πιο πρόσφατα

*Εχει 10/17 G/G εντός έδρας

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Μπραγκαντίνο έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Εστουδιάντες, αν και προηγήθηκε με τον Έρικ Ραμίρες στο 45ο λεπτό, δεχόμενη την ισοφάριση από πέναλτι του Ρολχέισερ στο 66ο λεπτό, σε φάση που έμεινε και με παίκτη λιγότερο. Αλλά άντεξε ως το τέλος.

Η Μπραγκαντίνο κατάφερε να φέρει 1-1 εκτός έδρας με την Εστουδιάντες, αποτέλεσμα που την διατηρεί στην πρώτη θέση του ομίλου της και έχει προβάδισμα για να περάσει απευθείας στους “16” του Κόπα Σουνταμερικάνα.

Αυτή ήταν η πέμπτη ισοπαλία της στους εννιά τελευταίους αγωνες, διάστημα που έχει χάσει μόνο από την Φλουμινένσε εκτός έδρας.

Στο εθνικό πρωτάθλημα είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 11η θέση του.συγκεκριμένα, στο -4 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στο επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες.

Στους ήδη τραυματίες Νάτσο Λακιντάνα (ΕΠ), Λέο Ορτίζ (ΑΜ), Λουάν Καντίντο (ΑΜ), Λούκας Κούνια (ΑΜ), Ραούλ (ΜΕ), προστέθηκαν και ο αμυντικός Νατάν που θα μείνει πολύ καιρό εκτός, αλλά και ο μέσος Μπρουνίνιο και τιμωρημένος είναι ο μέσος Ματέους Φερνάντες.