*Η αναμέτρηση διεξάγεται με χωρίς κάποιο περιορισμό στον αριθμό θεατών.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Μπραγκαντίνο – Ατλέτικο Μινέιρο 1-1

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη παραμένει εδώ και οκτώ αναμετρήσεις η Ατλέτικο Μινέιρο, μετρώντας επτά νίκες και μια ισοπαλία. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Κούκα φιλοξενήθηκε από τη Μπαΐα, σε εξ αναβολής αναμέτρηση, της οποίας και επικράτησε με 2-3. Παρότι βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, πάτησε γκάζι και κατάφερε να κάνει την ανατροπή, πετυχαίνοντας τρία τέρματα σε διάστημα έξι λεπτών.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 81 βαθμούς συνολικά και κατέκτησε το πρώτο της πρωτάθλημα, μετά από 50 ολόκληρα χρόνια και μόλις το δεύτερο στην ιστορία της, καθώς είναι στο +10 από τη δεύτερη Φλαμένγκο, δυο στροφές πριν το φινάλε. Κατάφερε να επικρατήσει και στα 15 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της. Συμπλήρωσε κάρτες ο Εντουάρντο Σάσα, ενώ εκτός παραμένει ο τραυματίας Ρεβέρ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Μπαΐα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (62′, 66′), για να κάνει την ανατροπή μετα τέρματα των Χαλκ (πεν. 73′) και Κένο (74′, 77′).

Ατλέτικο Μινέιρο Στατιστικά

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αντιθέτως, η Μπραγκαντίνο δεν έχει πανηγυρίσει τη νίκη σε κάποιο από τα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια της, έχοντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Μαουρίσιο Μπαρμπιέρι υποδέχθηκε την Αμέρικα Μινέιρο, σε εξ αναβολής αναμέτρηση, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, ωστόσο αμφότερες ήταν αρκετά άστοχες στην τελική προσπάθεια, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στις λεπτομέρειες.

Κάπως έτσι, είναι στους 53 βαθμούς και για την ώρα στην έκτη θέση, η οποία οδηγεί πλέον απευθείας στους ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες, στο +2 από τη Φλουμινένσε. Δεν κατάφερε να πάρει κάποιο διπλό στις έξι πιο πρόσφατες εξόδους της, μετρώντας κατά σειρά δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Συμπλήρωσε κάρτες ο Λέο Ορτίς, οπότε και ο Νάταν θα πάρει τη θέση του στο αρχικό σχήμα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Ζουβεντούδε, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, έκρινε και την αναμέτρηση.

Μπραγκαντίνο Στατιστικά

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 8/9 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.