*Έρχονται από 9/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 3-1 επί του Βανκούβερ. Το 0-1 ο Γιόβελιτς στο 56’, το 1-1 ήρθε απ’ τον Γουάιτ στο 77’. Το 1-2 έκανε ο Πέιντσιλ στο 80’, το 1-3 ο Φαγούνδες στο 82’.

Πήρε αυτό που ήθελε την περασμένη εβδομάδα, επέστρεψε στις νίκες εκτός έδρας κόντρα στο Βανκούβερ. Στο πρώτο ημίχρονο το Βανκούβερ είχε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα, ωστόσο το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με εις βάρος του γκολ. Βρήκε την ισοφάριση στο 77’, ωστόσο το Λος Άντζελες σκόραρε δύο γκολ σε δύο λεπτά με τους Πέιντσιλ και Φαγούνδες για να διαμορφωθεί το τελικό 1-3. Ήταν η τρίτη νίκη στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές, μοναδική ήττα φέτος το εκτός έδρας 2-1 απ’ το Λος Άντζελες στο τοπικό ντέρμπι. Οι Γκάλαξι αφήνουν καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής, είχαν προηγηθεί δύο διαδοχικές νίκες με Κάνσας (2-3) και Σιάτλ (1-0), μετρούν ρεκόρ 4-3-1, καταλαμβάνουν την 3η θέση της Δύσης.

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/8 Over 2.5.

*Έρχεται από 7/8 G/G.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΑΝ ΧΟΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 κόντρα στο Κολοράντο. Το 0-1 ο Ναβάρο με πέναλτι στο 10’, το 0-2 έκανε ο ίδιος παίκτης στο 60’, το τελικό 0-3 ήρθε στο 80’ απ’ τον Μπάσετ.

Δεν πάει τίποτα καλά για το Σαν Χοσέ, την περασμένη εβδομάδα έχασε ξανά, αυτή τη φορά εντός έδρας απ’ το Κολοράντο. Αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, ωστόσο εκείνες του Κολοράντο έμπαιναν μέσα, ενώ αυτές του Σαν Χοσέ δεν έβρισκαν στόχο (δοκάρι, άουτ). Απ’ το πουθενά ήρθε το 0-2 στο 60’ για το Κολοράντο, εκεί «κλείδωσε» η νίκη του, στο 80’ τη μετέτρεψε σε θρίαμβο. Ήταν η έβδομη ήττα στις πρώτες οκτώ αγωνιστικές, μοναδικό θετικό αποτέλεσμα για το Σαν Χοσέ το εντός έδρας 3-2 επί του Σιάτλ. Αρχίζει να υπάρχει μουρμούρα για τον κόουτς, Λούτσι Γκονσάλες, ο οποίος προς το παρόν συνεχίζει κανονικά στην άκρη του πάγκου.