*2η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

Δείτε τις νόμιμες Στοιχηματικές Εταιρίες

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ξεκίνημα με το… δεξί για τον Διαγόρα στη δεύτερη κατηγορία, πέρασε με 2-1 απ’ την έδρα του Ηρόδοτου την περασμένη εβδομάδα. Δεν ήταν εύκολη η νίκη του, χρειάστηκε δόση τύχης για να τα καταφέρει, οι αντίπαλοι είχαν δοκάρι λίγο μετά το 1-1. Στο δεύτερο μέρος αμφότερες οι ομάδες είχαν φάσεις, τελικά το γκολ ήρθε για τους Ροδίτες, που στη συνέχεια διαχειρίστηκαν την κατάσταση και έφυγαν με το διπλό. Είναι νωρίς για να βγουν συμπεράσματα, όμως έδειξαν ότι διαθέτουν καλή ομάδα, με ποιότητα απ’ τη μέση και μπροστά. Ξανά εκτός ο αμυντικός Ρούσσος, δεν παίρνει ρίσκα με τον Σκαφίδα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί του Ηρόδοτου. Το 0-1 στο 8’ με πέναλτι, ισοφάρισε ο Ηρόδοτος στο 33’ με τον ίδιο τρόπο. Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο 76’ για τον Διαγόρα.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 2/3 Under 2.5 σ’ όλες τις διοργανώσεις (δες το στη betshop).

*Έρχεται από 2/4 NG σ’ όλες τις διοργανώσεις.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν έπεισε με την εικόνα του, ωστόσο πήρε αυτό που ήθελε στην εντός έδρας πρεμιέρα με τον Αστέρα Βλαχιώτη. Κακός στο πρώτο ημίχρονο, είδε τον αντίπαλο να προηγείται λίγο πριν το φινάλε και να του βάζει δύσκολα. Στο δεύτερο μέρος βελτιώθηκε πολύ, μπήκε δυνατά και αφού ισοφάρισε στο 47’, έκανε την ανατροπή δύο λεπτά αργότερα. Στη συνέχεια διαχειρίστηκε την κατάσταση και πήρε το πρώτο «τρίποντο» της σεζόν. Θεωρείται ένα απ’ τα μεγάλα φαβορί για τη διεκδίκηση της ανόδου. Απών ο διεθνής Μεχία, υπολογίζεται ο Αραβίδης, η αποστολή: Στογιάνοβιτς, Σαμασσά, Αγγελόπουλος (τερματοφύλακες), Βλάχος, Βήχος, Τσάπρας, Μανιώτης, Τζημόπουλος, Λιάγκας, Παναγιώτου, Νίκας, Νίλι, Κονέ, Αλμπάνης, Βρακάς, Μουτίνιο, Χάμμοντ, Πολέττο, Αραβίδης, Δούμτσιος, Λινάρδος.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί του Αστέρα Βλαχιώτη στην πρεμιέρα. Στο 45’ το 0-1 για τον Αστέρα, ο Λεβαδειακός ισοφάρισε στο 47’ με τον Νίλι και έκανε το 2-1 στο 49’ με τον Δούμτσιο. Με δέκα παίκτες απ’ το 68’ ο Αστέρας.