Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ

Με φόρα πήγε η Κορίνθιανς στο ντέρμπι της περασμένης αγωνιστικής με τη Σάο Πάολο, έχοντας ως αποκλειστικό στόχο τη νίκη. Βρέθηκε να χάνει από νωρίς (15’), ωστόσο δεν άργησε να ισοφαρίσει (22’) και να μπει ξανά στη διεκδίκηση του «τριπόντου». Παρά το γεγονός ότι είχε στη διάθεση της αρκετό χρόνο, δεν κατάφερε να βρει δεύτερο γκολ και να πάρει την έκτη διαδοχική νίκη της.  Στο -3πλέον από την πρωτοπόρο Παλμέιρας βρίσκονται αυτή τη στιγμή οι γηπεδούχοι, που είναι η δεύτερη καλύτερη εντός έδρας ομάδα της κατηγορίας με ρεκόρ 6-2-0 και γκολ 16-4. Επέστρεψε από το δανεισμό του στην Τσέλσι ο επιθετικός Πάτο, χωρίς να αποκλείεται η… εκ νέου φυγή του. Προς το παρόν ακολουθεί ειδικό πρόγραμμα προπονήσεων.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 για την Κορίνθιανς κόντρα στη Σάο Πάολο.

Στατιστικό: Από 4/5 εντός έδρας Over 2,5 προέρχεται η Κορίνθιανς.

ΦΙΓΚΕΪΡΕΝΣΕ

Συνεχίζει να απογοητεύει η Φιγκεϊρένσε, που δεν κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες την περασμένη εβδομάδα. Υποδέχτηκε τη Σαπεκοένσε και επιζητούσε μόνο το «τρίποντο» για να ξεκολλήσει απ’ τις χαμηλές θέσεις, στο φινάλε όμως θα πρέπει να λέει και «ευχαριστώ» που δεν έχασε. Προηγήθηκε στο φινάλε του ημιχρόνου με πέναλτι του Ράφαελ Μόουρα, ωστόσο ισοφαρίστηκε στο 71’ και στα τελευταία 20 λεπτά δεν απείλησε καθόλου τον αντίπαλο. Βρίσκεται σταθερά κοντά στην επικίνδυνη ζώνη του πρωταθλήματος της Α’ Βραζιλίας, διαθέτοντας και μια από τις χειρότερες άμυνες της κατηγορίας. Η έδρα είναι το «όπλο» της Φιγκεϊρένσε, η οποία είναι αήττητη εκεί σε 9 παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις φέτος (4-5-0), κάτι που δεν ισχύει για τις εκτός έδρας υποχρεώσεις της. Είναι μια απ’ τις ομάδες χωρίς νίκη εκτός έδρας, όπου μετράει ρεκόρ 0-2-5 με γκολ 4-12. Οι φιλοξενούμενοι πορεύονται χωρίς «τρίποντο» στις τελευταίες έξι αγωνιστικές (4-2-0), είναι η ομάδα με τις περισσότερες ισοπαλίες (7).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 για τη Φιγκεϊρένσε κόντρα στη Σαπεκοένσε.

Στατιστικό: Χωρίς νίκη στις τελευταίες έξι αγωνιστικές η Φιγκεϊρένσε (0-4-2).