*3η αγωνιστική

*Η Βόλφσμπουργκ μετράει τρεις σερί νίκες επί της Σάλκε στην Μπουντεσλίγκα, όσες πανηγύρισε στις προηγούμενες 16 μεταξύ τους αγωνιστικές.

*Η Σάλκε δέχτηκε τις περισσότερες ευκαιρίες (46) και σουτ στην εστία (20) από κάθε άλλη ομάδα στη φετινή Μπουντεσλίγκα.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Μπάγερν. Σκόρερ οι Μουσιάλα (33′) και Μιούλερ (43′).

Ήττα εντός προγράμματος μπορεί να χαρακτηριστεί αυτή στην “Allianz Arena” από την πρωταθλήτρια Μπάγερν για την Βόλφσμπουργκ (2-0). Δημιούργησε λιγοστές ευκαιρίες μπροστά από την αντίπαλη εστία και είχε δοκάρι στο 5′ μετά από εξ επαφής απομάκρυνση του Ντέιβις. Η αλήθεια είναι πως δεν άξιζε κάτι περισσότερο από την αναμέτρηση, ίσα – ίσα θα μπορούσε να δεχτεί τουλάχιστον άλλα δύο γκολ σε αυτή.

Συγκεντρώνοντας ένα βαθμό μετά από δύο αγωνιστικές οι “λύκοι” πραγματοποίησαν το χειρότερο ξεκίνημα τους σε οχτώ χρόνια. “Θέλουμε τη νίκη επί της Σάλκε, πρέπει να βρούμε τις κατάλληλες λύσεις”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Κόβατς. Ως εναλλακτική λύση για τα άκρα της αμυντικής γραμμής παρουσιάζεται ο Φίσερ που δείχνει να έχει ξεπεράσει τον τραυματισμό που υπέστη.

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΑΛΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Γκλάντμπαχ. Ο Σάλαζαρ άνοιξε το σκορ στο 29′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Χόφμαν (72′) και Τουράμ (78′). Το τελικό αποτέλεσμα έγραψε με πέναλτι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπούλτερ.

Τον πρώτο βαθμό από την επιστροφή της στην Μπουντεσλίγκα απέσπασε με δραματικό τρόπο την προηγούμενη βδομάδα η Σάλκε. Παρουσιάστηκε πιο επικίνδυνη στο πρώτο ημίχρονο με την Γκλάντμπαχ και πήρε προβάδισμα στο 29′. Μέσα σε έξι λεπτά στο δεύτερο είδε τους φιλοξενούμενους να ανατρέπουν τα δεδομένα, προτού ο Χέρμαν υποπέσει σε ανόητο πέναλτι (χέρι εντός περιοχής) με τη συμπλήρωση των 90′, από το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα στη “Veltins Arena”.

Ενδιαφέρον το στατιστικό που θέλει τους “βασιλικούς μπλε” να δέχονται και τα πέντε γκολ στις δύο πρώτες αγωνιστικές στο δεύτερο ημίχρονο. “Η Βόλφσμπουργκ διαθέτει ποδοσφαιριστές με εξαιρετική φυσική κατάσταση, πρέπει να εκμεταλλευτούμε τις ευκαιρίες μας”, ανέφερε ο προπονητής Κράμερ. Ο Τιαό αναμένεται να προτιμηθεί από τον Καμίνσκι στο κέντρο της άμυνας.