Betshop: Ατλέτικο Μαδρίτης – Λίβερπουλ με κορυφαίες αγορές (19/10)

Ανανεώθηκε:
Betshop logo megalo

Στις 22:00, Ατλέτικο Μαδρίτης και Λίβερπουλ κοντράρονται για την φάση των ομίλων του Champions League, και η betshop, διαθέτει το ματς με πλήθος στοιχηματικές αγορές.

Ατλέτικο Μαδρίτης – Λίβερπουλ στη Betshop

Επιβλήθηκε η Ατλέτικο Μαδρίτης επί της Λίβερπουλ, με 1-2 εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική των ομίλων. Οι Ισπανοί, μπήκαν πιο δυναμικά πιέζοντας τους αντιπάλους τους. Ωστόσο, η γηπεδούχος άνοιξε το σκορ στο 20΄, παραμένοντας με παίκτη λιγότερο λίγα λεπτά αργότερα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γκριζμάν έφερε την ισοφάριση, βάζοντας γκολ στο 84΄, μαζί με τον Σουάρες που κλείδωσε τη νίκη, έπειτα από πέναλτι (90+7΄). Την δεύτερη θέση στον όμιλο έφτασε με 4 πόντους και έρχεται από εντός νίκη απέναντι στην Μπαρτσελόνα (2-0).

Με εμφατικό τρόπο, η Λίβερπουλ κέρδισε την Πόρτο τελευταία στο Champions League, καταλήγοντας στο 1-5 εκτός έδρας. Ανέβασε γρήγορα στροφές, με τον Σαλάχ να σκοράρει δύο γκολ, στο 18΄ και 60΄, και τον Μανέ ενδιάμεσα (45΄) να σκοράρει επίσης. Ο Φιρμίνο βρήκε δύο φορές τα δίχτυα, δημιουργώντας το τελικό αποτέλεσμα, την ώρα οι γηπεδούχοι κατάφεραν μόνο να μειώσουν την διαφορά στο 74΄. Στην κορυφή του ομίλου βρίσκεται με 6 βαθμούς. Πιο πρόσφατα, πέτυχε νίκη στην Πρέμιερ Λιγκ κόντρα στη Γουότφορντ εκτός έδρας (0-5).

Με βάση τις αποδόσεις της betshop, φαβορί είναι η Λίβερπουλ. Πιο ειδικά, ο άσος εντοπίζεται στο 3.27, το ”Χ” στο 3.38, και το διπλό στο 2.28.

Ενδιαφέροντα στατιστικά:

• Στα τέσσερα από τα έξι πιο πρόσφατα ματς της Ατλέτικο Μαδρίτης, σημειώθηκαν έως δύο τέρματα (στο 1.80 το Under 2.5)
  • Στους τρεις τελευταίους εκτός έδρας αγώνες της Λίβερπουλ σε όλες τις διοργανώσεις, πέτυχε γκολ ο Σαλάχ (στο 2.20 το Σαλάχ anytime scorer)