* Πρώτο φετινό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες.

* Έρχονται από 6/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 6-2 επί του Χιούστον. Το 1-0 στο πρώτο λεπτό απ’ τον Βίτε, ισοφάρισε το Χιούστον στο 8’ με τον Μπέιρντ, το 1-2 ο Μπασί στο 16’. Το 2-2 ο Γκρέσελ στο 18’ για το Βανκούβερ, το 3-2 στο 46’ ο Γουάιτ, το 4-2 ξανά ο Γκρέσελ στο 59’. Το 5-2 ήρθε απ’ τον Μπερχάλτερ στο 88’, το 6-2 έκανε ο Γκαλντ στις καθυστερήσεις για το Βανκούβερ. Με δέκα παίκτες απ’ το 69’ το Χιούστον.

Σαρωτικό το Βανκούβερ μεσοβδόμαδα, διέλυσε με 6-2 εντός έδρας το Χιούστον και επέστρεψε με έμφαση στις νίκες. Προηγήθηκε νωρίς, αλλά το Χιούστον έβγαλε αντίδραση και ανέτρεψε το σκορ μέχρι το 16’, ισοφαρίστηκε άμεσα, οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 2-2. Το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε σε… περίπατο για το Βανκούβερ, κέρδιζε 4-2 μέχρι το 59’ και όλα τελείωσαν στην αποβολή του Κινόνες στο 69’. Από εκεί και έπειτα το Βανκούβερ είχε τον πρώτο λόγο και έφτασε άνετα σ’ άλλα δύο γκολ. Ήταν η δεύτερη νίκη των τελευταίων τριών αγωνιστικών για τους Καναδούς, που μετρούν ρεκόρ 2-0-3 στις τελευταίες πέντε, με 20 πόντους καταλαμβάνουν την έκτη θέση της Δύσης.

ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 4/5 Over 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 3/5 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΑΝΣΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί του Ντάλας. Το 1-0 ο Κίντα στο 41’, το 2-0 ήρθε απ’ τον Σαλόι στο 60’. Μείωσε ο Φερέιρα στο φινάλε για το Ντάλας.

Σπουδαία νίκη πήρε το Κάνσας μεσοβδόμαδα κόντρα στο Ντάλας εντός έδρας. Σκόραρε το πρώτο γκολ λίγο πριν το ημίχρονο και αυτό επηρέασε τον αντίπαλο σε ψυχολογικό επίπεδο. Στο δεύτερο 45λεπτο το Ντάλας πάλεψε να αλλάξει την εικόνα του, αλλά δεν είχε τον τρόπο να βγάλει φάσεις. Το 2-0 στο 60’ τελείωσε το ματς, το Ντάλας απλά μείωσε στις καθυστερήσεις. Τρίτη νίκη στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές για το Κάνσας (3-1-1), που ηττήθηκε μόλις μια φορά στα τελευταία έξι ματς πρωταθλήματος (4-1-1), με 16 πόντους είναι στην 11η θέση και το -4 απ’ τα πλέι-οφ. Αρκετές οι απουσίες.