*Δεύτερος τελικός για τα πλέι οφ του Απερτούρα 2021. Δεν είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, αλλά ούτε και η βαθμολογική θέση στην κανονική διάρκεια. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ των δυο αγώνων, ακολουθεί παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στην κανονική διάρκεια: Άτλας – Λεόν 2-0

*Στο κύπελλο: Λεόν – Άτλας 3-2

ΑΤΛΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με την πλάτη στον τοίχο βρίσκεται απόψε η Άτλας. Στο πρώτο ματς με τη Λεόν, η ομάδα του Ντιέγκο Κόκα μπορεί να πήρε δυο φορές προβάδισμα, όμως δεν κατάφερε σε καμία από τις δυο περιπτώσεις να το διατηρήσει και να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Σε γενικές γραμμές πάντως ήταν κατώτερη των προσδοκιών, όμως από τη στιγμή που βρήκε δίχτυα, παραμένει ζωντανή στο παιχνίδι της πρόκρισης. Για να ελπίζει τώρα σε κατάκτηση του τίτλου, καλείται να πάρει μόνο τη νίκη απόψε. Κάτι που έκανε μόλις μια φορά στα έξι τελευταία ματς που έδωσε μπροστά στο κοινό της, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από τη Λεόν, για το πρωτάθλημα. Πήρε δυο φορές το προβάδισμα με τους Ρέγιες (11′) και Φουρχ (65′), για να δεχθεί ισάριθμες φορές την ισοφάριση (37′, 78′) και εν τέλει να ηττηθεί με πέναλτι στο 86ο λεπτό.

Άτλας Στατιστικά

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην bet365gr)

*Under 2.5 τα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΛΕΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύτηκε την έδρα της η Λεόν και πήρε προβάδισμα για την κατάκτηση του φετινού τίτλου. Στο εντός έδρας μεσοβδόμαδο πρώτο παιχνίδι κόντρα στην Άτλας, η ομάδα του Αριέλ Χολάν μπορεί να βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, ωστόσο, έφερε το ματς στα ίσα και τις δυο και εν τέλει επικράτησε λίγο πριν το φινάλε. Είχε περισσότερη κατοχή και ήταν πιο δημιουργική στο κομμάτι της επίθεσης, οπότε και το τελικό αποτέλεσμα ήταν αρκετά δίκαιο. Τώρα, παίζει για δυο αποτελέσματα, καθώς αρκεί και η ισοπαλία για να στεφθεί πρωταθλήτρια. Ηττήθηκε και στις δυο τελευταίες εξόδους της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Άτλας, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, για να ισοφαρίσει ισάριθμες με τους Ντάβιλα (37′) και Μένα (78′), πριν επικρατήσει με το εύστοχο πέναλτι του Μένα στο 86ο λεπτό.

Λεόν Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*No Goal και Under 2.5 τα 5/7 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.