*9η αγωνιστική

*6/8 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Αμέρικα Μινέιρο έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Παϊσαντού, με δύο γκολ που δέχθηκε μέσα σε οκτώ λεπτά, από τους Σοάρες (59’), Γκαρσία (67’).

Η Αμέρικα Μινέιρο έχασε ξανά έπειτα από οκτώ αγώνες, σε ένα παιχνίδι που μάλλον το συγκεκριμένο αποτέλεσμα ήταν αρκετά απρόβλεπτο, με 2-0 εκτός έδρας από την Παϊσαντού! Αυτή μάλιστα ήταν και πρώτη της ήττα στο εθνικό πρωτάθλημα, εκεί που πλέον δεν υπάρχει αήττητη ομάδα.

Αλλά το χειρότερο είναι πώς με συνδυασμό άλλων αποτελεσμάτων, βρέθηκε εκτός πρώτης τετράδας και θέσεων που εξασφαλίζουν άνοδο, αν και παραμένει σε απόσταση βολής από την κορυφή, στο -2 συγκεκριμένα.

Στο γήπεδό της πάντως είναι αήττητη το 2024, με έξι νίκες σε εννιά αναμετρήσεις.

Αμέρικα Μινέιρο Στατιστικά

*5/9 N/G εντός έδρας το 2024.

*5/9 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας το 2024.

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ

Προηγούμενο ματς: Η Πόντε Πρέτα κέρδισε 4-2 εντός έδρας την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, με το ημίχρονο να λήγει 0-0! Ο Ζεχ άνοιξε το σκορ στο 46’, ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Ανσέλμο Ραμόν στο 63’, αλλά προηγήθηκε γρήγορα, με πέναλτι του Έλβις στο 66’. Όμως και πάλι ισοφαρίστηκε από τον Γκέγκε στο 75’, παίρνοντας τη νίκη με δύο γκολ από τους Ματέους Ρέτζις (79’), Ρενάτο (90’).

Η Πόντε Πρέτα, εν αντιθέσει με τη σημερινή της αντίπαλο, κέρδισε έπειτα από καιρό, μετά από τέσσερα συγκεκριμένα παιχνίδια, πάλι στο γήπεδό της, με 4-2 την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας.

Εκτός έδρας δεν έχει νίκη στο εθνικό πρωτάθλημα, γενικώς δεν κερδίζει εδώ και έξι παιχνίδια, με τέσσερις ήττες.

Βγήκε εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και σε απόσταση βολής ακόμη από αυτήν, αλλά το εκπληκτικό είναι πώς στις δύο νίκες της έχει πετύχει εφτά γκολ, όταν στα άλλα έξι συνολικά παιχνίδια έχει μόλις τρία.