*5η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών (το 70% της χωρητικότητας του γηπέδου).

*Αήττητη η ΑΕ Λεμεσού στα δέκα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τον Εθνικό Άχνας, μετρώντας επτά νίκες και τρεις ισοπαλίες.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στην κανονική διάρκεια: Εθνικός Άχνας – ΑΕ Λεμεσού 2-2, ΑΕ Λεμεσού – Εθνικός Άχνας 1-0

ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Δόξα Κατωκοπιάς, για το πρωτάθλημα. Χαμένο πέναλτι για τη Δόξα στο 40, με το τέρμα του Έουλερ στο 57ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Αήττητη σε έξι παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις η ΑΕ Λεμεσού, με τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενο αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Σάββα Παντελίδη φιλοξενήθηκε από τη Δόξα Κατωκοπιάς, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Τα χρειάστηκε αρκετά, όμως ο Μέγερι ήταν σε καλή μέρα, αποκρούοντας και πέναλτι, ενώ στάθηκε τυχερή και στα δυο ακυρωθέντα τέρματα της Δόξας. Εν τέλει μια στημένη φάση της χάρισε και τους τρεις βαθμούς.

Είναι έτσι δεύτερη στα πλέι άουτ, όπου και παίζει χωρίς κίνητρο, καθώς δύσκολα θα απειληθεί με υποβιβασμό. Στόχος είναι το κύπελλο, για να βγει στην Ευρώπη, οπότε και το μυαλό είναι στο ματς των προημιτελικών με την Ομόνοια, που ακολουθεί (13/04). Από τρεις νίκες και ισοπαλίες στα τελευταία εντός της.

ΑΕ Λεμεσού Στατιστικά

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-4 επί της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου, για το κύπελλο. Προηγήθηκε με τον Άδωνη στο 32ο λεπτό, για να βρει ακόμη τρεις φορές δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μάζουρεκ (49′), Μάριο Ηλία (πεν. 75′) και Κουμή (84′).

Συνέχεια στο αήττητο σερί του έδωσε ο Εθνικός Άχνας, φτάνοντας τα έξι διαδοχικά παιχνίδια. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Αντρέι Ραζντρ φιλοξενήθηκε από την Ένωση Νέων Παραλιμνίου, στη ρεβάνς της νίκης με 1-0 για τα προημιτελικά του κυπέλλου, κόντρα στην οποία επικράτησε και πάλι, με 0-4 αυτή τη φορά. Καλύτερη σε όλη της διάρκεια του ματς, έφτασε σε μια απολύτως δίκαιη νίκη.

Στο πρωτάθλημα τώρα, έρχεται από το εντός 1-0 επί του Ολυμπιακού Λευκωσίας, αυξάνοντας έτσι τις πιθανότητες για παραμονή στην κατηγορία. Αξιοσημείωτο, ότι στο αήττητο που έχει φτιάξει δεν έχει δεχθεί και κάποιο τέρμα. Έμεινε αλώβητη στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (3-2-0). “Είναι ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Όλα είναι κρίσιμα εδώ που φτάσαμε. Πάμε στη Λεμεσό με στόχο τη νίκη. Δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα για εμάς”, δήλωσε ο εκπρόσωπος τύπου, Μάριος Μιτσίδης.